Anglia: Siedmiu Polaków na boisku, debiut Peszki

Aż siedmiu Polaków dostało w sobotę szansę gry na angielskich boiskach. Większość z nich wystąpiła przez pełne 90 minut, a debiut w barwach Wolverhampton Wanderers zaliczył Sławomir Peszko.

Bartosz Zimkowski

PREMIER LEAGUE:

Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - 90 minut w zremisowanym meczu z Sunderlandem.

Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - poza kadrą meczową w meczu z Sunderlandem.

THE CHAMPIONSHIP:

Radosław Majewski (Nottingham Forest) - 90 minut w barwach Nottingham w wygranym meczu The Championship z Bristol City. Polskiego pomocnika w doliczonym czasie gry zmienił Jamaal Lascelles. Nottingham zwyciężyło 1:0.

Sławomir Peszko (Wolverhampton Wanderers) - 46 minut w barwach Wilków w przegranym (0:1) meczu z Leeds United. Polski pomocnik na boisku zameldował się od razu po przerwie i w 89. minucie został ukarany żółtą kartką.

Tomasz Kuszczak Brighton and Hove) - 90 minut w przegranym meczu z Hull City. Polak wpuścił jedną bramkę.

Tomasz Cywka (Barnsley) - 90 minut w wygranym 1:0 meczu z Middlesbrough. Polak wystąpił na boku pomocy.

LEAGUE ONE:

Bartosz Białkowski (Notts County) - 90 minut w wygranym meczu z Crewe Alexandra. Polak wpuścił jedną bramkę, a w doliczonym czasie gry dostał żółtą kartką za grę na czas.

LEAGUE TWO:

Artur Krysiak (Exeter City) - 90 minut w przegranym 0:3 meczu z Morecambe. Polak wpuścił trzy gole.