Świetny początek sezonu Obraniaka, dwa gole Ibrahimovicia w debiucie w Ligue 1

Euro 2012 nie było udane w wykonaniu Ludovika Obraniaka, ale w Ligue 1 Polak spisuje się dobrze. W pojedynku 1. kolejki pomocnik Bordeaux wpisał się na listę strzelców.

Konrad Kostorz

Ludovic Obraniak w ciągu tygodnia narzekał na uraz, ale ostatecznie znalazł się w podstawowym składzie Żyrondystów i w 11. minucie zdobył przedniej urody gola. Polski pomocnik technicznym strzałem zakręcił piłkę i umieścił ją w prawym, górnym rogu bramki Evian Thonon Gaillard.

Po zmianie stron "Ludo" tak zacentrował z rzutu rożnego, że Henriemu Saivetowi nie pozostało nic innego jak umieszczenie futbolówki w siatce. Obraniak, bez wątpienia jeden z najlepszych zawodników Girondins Bordeaux w sobotni wieczór, opuścił murawę w 70. minucie.

W 1. kolejce nieoczekiwanie przegrało FC Sochaux (1:3 z SC Bastia). Damiena Perquisa zabrakło w meczowej "18" ze względu na jego możliwy transfer przed 31 sierpnia. W niedzielę swoje spotkanie rozegra trzeci z biało-czerwonych, Grzegorz Krychowiak, którego Stade Reims zmierzy się z Olympique Marsylia.

Warto odnotować nieoczekiwaną stratę punktów przez Paris Saint-Germain. Zespół Carlo Ancelottiego w debiucie pozyskanych za dziesiątki milionów euro Zlatana Ibrahimovicia, Marco Verrattiego i Ezequiela Lavezziego z trudem uratował remis na Parc des Princes ze skromnym FC Lorient, który ma kłopoty z uzbieraniem środków na wykupienia z Górnika Zabrze Prejuce'a Nakoulmy.

Evian Thonon Gaillard - Girondins Bordeaux 2:3 (1:2)

0:1 - Obraniak 11'
0:2 - Gouffran 14'
1:2 - Wass 17'
1:3 - Saivet 52'
2:3 - Doubai 90'

Paris Saint-Germain - Lorient 2:2 (0:2)
0:1 - Maxwell 4' (sam.)