Sparingowo: Waleczna Chojniczanka

Najsłabszy sparing w okresie przygotowawczym zaliczyli piłkarze Zawiszy. W sobotę I-ligowiec na własnym boisku zremisował z II-ligową Chojniczanką Chojnice 1:1.

Adrian Dudkiewicz

Już teraz możemy przekazać, że w Bydgoszczy na nowy sezon zostaną Christiana Koume oraz były pomocnik Floty Świnoujście, Tomasz Ostalczyk. - To już jest przesądzone - zapowiedział kierownik drużyny Maciej Kremblewski. Ten drugi dobrze zaprezentował się w sobotnim sparingu, który dla jego zespołu był najsłabszym w okresie przygotowawczym.

Bydgoszczanie jednak dobrze rozpoczęli sobotnią potyczkę. Już w trzynastej minucie Wahan Geworgian po dobrym odegraniu od Tomasza Chałasa ładnie uderzył sprzed pola karnego i Rafał Misztal nie miał żadnych szans. Jak się później okazało, było to jedyne trafienie w światło bramki w pierwszej części gry.

Chojniczanka wyrównana przed przerwą po główce Michała Markowskiego. Goście mogli nawet wygrać, ale w 41. minucie Tomasz Bejuk nie wykorzystał rzutu karnego podyktowane za faul na Domżalskim. - Na pewno widać trochę różnicę pomiędzy I i II ligą. Jeśli się jednak włoży sporo zaangażowania w grę na boisku, to można te różnice zniwelować - tłumaczy trener gości Mariusz Pawlak.

- Chciałem w sobotnie popołudnie sprawdzić dwie różne jedenastki i obciążenia były w miarę równie poukładane. Dałem szansę młodemu chłopakowi z rocznika 1995. Jedna i druga drużyna nie stworzyła wielu sytuacji i większość akcji kończyła się na trzydziestym metrze od bramki. Taki sparing jest pożyteczny, chociaż mamy w nogach 120 minut meczu z Pucharem Polski.

Zawisza Bydgoszcz - Chojniczanka Chojnice 1:1 (1:1)
1:0 - Geworgian 13'
1:1 - Markowski 41'

Zawisza: Witan (70' Skowroński) - Stefańczyk (82' Olszanowski), Skrzyński (46' Jankowski), Kopacz (62' Hrymowicz), Ostalczyk, Drygas (77' Ciechanowski), Zawistowski (46' Błąd), Hermes (46' Kouame), Geworgian (46' Leśniewski), D. Mąka, Chałas.

Chojniczanka: Misztal - D. Lenart (46' N. Piszczek), Szałek (72' Gawlik), Markowski (46' Feciuch), Gawlik (46' Bednarek) Iwanicki (46' Juchacz, 78' Laskowski), Sylwestrzak (46' Domjan), Adamiec (46' Rysiewski), Domżalski (46' Kapsa), Paprocki (46' Dziubek), Bejuk (46' Pieczara).

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Widzów: ok. 1000.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!