Sparingowo: Cracovia pokonała Piasta

W rozegranym w środę wieczorem w Luzinie sparingu Cracovia pokonała 1:0 Piasta Gliwice. Jedyną bramkę spotkania zdobył w 65. minucie Bartłomiej Dudzic.

Maciej Kmita

"Dudu" wykorzystał prostopadłe podanie od Vladimira Boljevicia i w sytuacji sam na sam z Jakubem Jakubovem (testowany przez Piasta 23-letni bramkarz Mlady Bolesław) przerzucił piłkę nad wybiegającym z linii bramkowej golkiperem. Zwycięstwo Cracovii mogło być okazalsze, ale w 90. minucie rzutu karnego podyktowanego za faul na sobie samym nie wykorzystał Aleksandr Suworow. Mołdawianin z 11 metrów posłał piłkę obok prawego słupka bramki Piasta.

Cracovia - Piast Gliwice 1:0 (0:0)
1:0 - Dudzic 65'

Cracovia: Skrzeszewski - Struna (46' Puzigaca), Żytko, Kosanović (46' Nykiel), Marciniak - Szeliga (75' Danielewicz), Danielewicz (46' Suworow), Boljević - Straus, Steblecki, Dudzic.

Piast: Jakubov - Lisowski, Krzycki, Nawotczyński, Bodzioch - Buryan, Izvolt, Murawski, Ruben, Bzdęga - Sikora.

Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk).

Żółte kartki: Szeliga (Cracovia) – Buryan (Piast)