Sparingowo: Porażka Arki z Amkarem

W rozegranym w środę wieczorem w Gniewinie sparingu Arka Gdynia uległa grającemu w rezerwowym składzie Amkarowi Perm 1:3.

Maciej Kmita

Amkar wystąpił w drugim garniturze, bowiem dzień wcześniej jego pierwszy skład rywalizował w Gniewinie z Cracovią. Przeciwko Arce Rosjan reprezentowali gracze drugiego planu oraz szereg testowanych. W porównaniu do meczu z Pasami zagrali tylko Marko Blazic i Wadim Gagłojew.

Spotkanie mogło dobrze rozpocząć się dla gdynian, ale w 5. minucie po akcji Marcina Radzewicza testowany Marcus Vinicius z pięciu metrów nie trafił w bramkę Amkara. W 10. minucie celnym strzałem popisał się za to Pavel Ignatowicz, pokonując Macieja Szlagę z prawej strony pola karnego. W 19. minucie bliski podwyższenia prowadzenia był Stanislaw Matysz, ale po podaniu od Blazica z 10 metrów ostemplował tylko słupek bramki rywali.

Arka nie potrafiła przeciwstawić się Rosjanom, ale w 31. minucie wyrównała w dość szczęśliwych okolicznościach, kiedy do bezpańskiej piłki na linii pola karnego dopadł Radzewicz i strzałem prawą nogą w kierunku dalszego rogu ulokował ją w bramce Romana Gerusa. Jeszcze przed przerwą prowadzenie dla Amkara mógł odzyskać Matysz, ale i tym razem zabrakło mu centymetrów do zdobycia gola i w jednej akcji dwukrotnie trafił w poprzeczkę bramki Arki.

Po zmianie stron Amkar wciąż był zespołem dominującym, a gra gdynian opierała się na zrywach Radzewicza i nieudanych indywidualnych akcjach Charles Nwaogu Uchenna. Długo jednak utrzymywał się remis 1:1, ale w ostatnich minutach ekipa z Permu zadała dwa decydujące ciosy: najpierw Matysz pokonał Szlagę uderzeniem z 10 metrów po centrze z lewej strony, a później Ignatowicz wygrał z bramkarzem Arki pojedynek sam na sam.

Arka Gdynia - Amkar Perm 1:3 (1:1)
0:1 - Ignatowicz 10'
1:1 - Radzewicz 31'
1:2 - Matysz 83'
1:3 - Ignatowicz 90'

Arka: Szlaga - Robakowski, Wallace, Mazurkiewicz, Dettlaff - Marcus Vinicius, Jarzębowski, Czoska, Radzewicz, Radoslajević - Nwaogu.

Amkar:Gerus - Garaszenkow, Blazic, Idovu, Gaglojew - Rjabokobylenko, Belon, Matysz, Smirnow, Ignatowicz - Nicolas. Grali również: Popow, Trifanow.

Sędzia: Paweł Dreszer (Gdynia).