Anglia: Remis w meczu na szczycie (wideo)

W pierwszym meczu 35. kolejki Premier League Arsenal zremisował w derbach Londynu z Chelsea 0:0. Między słupkami Kanonierów stanął Wojciech Szczęsny, ale nie miał zbyt dużo do roboty.

Bartosz Zimkowski

Wobec kontuzji kilku graczy do podstawowego składu wskoczył Alex Chamberlain. Szansę gry dostał również Aaron Ramsey. Natomiast w drużynie gości na ławce usiadł Didier Drogba, a zastąpił go Fernando Torres. Pojawili się również: Florent Malouda, Romeu czy Daniel Sturridge, którzy zwykle nie grają w podstawowej jedenastce.

W siódmej minucie Mike Dean podjął kontrowersyjną decyzję, ponieważ nie podyktował rzutu karnego dla Chelsea za podcięcie Salomona Kalou. Kilka minut później powinna paść bramka dla Arsenalu, ale po dobrym dośrodkowaniu Theo Walcott w słupek piłką trafił Robin van Persie.

Kolejna groźna akcja należała do The Blues. Po kornerze nieskutecznie główkował Gary Cahill, dobitka Torresa została zablokowana, a potężna druga próba Cahilla była już niecelna. 120 sekund później błąd popełnił Wojciech Szczęsny, ponieważ niepotrzebnie wyszedł z bramki. Dobrze zaasekurowali go obrońcy i gol nie padł.

Tuż przed przerwą znów sporo szczęścia miał Petr Cech. Po strzale głową Laurenta Koscielnego futbolówka trafiła w poprzeczkę!

Po zmianie stron Arsene Wenger oraz Roberto Di Matteo zaczęli dokonywać zmian. Pierwszy boisko opuścił Walcott, a zastąpił go Gervinho. Natomiast Włoch zaczął sięgać po rezerwowych, którzy zwykle grają pierwsze skrzypce. Juan Mata i Ashley Cole zameldowali się na placu boju.

Wszystkie zmiany nic nie dały. Na Emirates Stadium w pierwszym pojedynku 35. kolejki Premier League gole nie padły, a Arsenal nie wygrał drugiego meczu z rzędu.

Arsenal Londyn - Chelsea Londyn 0:0