Serie A: Juventus wykorzystał potknięcie Milanu i został nowym liderem! (wideo)

Jeszcze kilka tygodni wydawało się to niemożliwym, by Juventus zdystansował Milan. Bianconeri złapali jednak wiatr w żagle i kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, a Rossoneri zupełnie nieoczekiwanie w spotkaniach z Catanią i Violą zdobyli tylko punkty.

Konrad Kostorz

Bianconeri od początku rywalizacji na Sycylii przeważali i byli bliscy objęcia prowadzenia. W 20. minucie po podaniu Fabio Quagliarelli, który przebił się do podstawowej jedenastki, świetnej okazji nie wykorzystał Martin Caceres. Przed zmianą stron szansę miał jeszcze Andrea Pirlo, ale Rosanero bronili się bardzo skutecznie.

Wreszcie w 56. minucie Juventus dopiął swego - po centrze Pirlo z rzutu rożnego piłkę głową do siatki skierował Leonardo Bonucci. 10 minut później Antonio Conte wpuścił do gry Alessandro Matriego, a napastnik zaliczył asystę przy trafieniu z z 15 metrów autorstwa Quagliarelli. W końcówce niewiele brakowało, a na 3:0 podwyższyłby Alessandro Del Piero. Poza tym Stara Dama w pełni kontrolowała przebieg spotkania.

TABELA SERIE A ->>>

US Palermo - Juventus Turyn 0:2 (0:0)

0:1 - Bonucci 56'
0:2 - Quagliarella 69'

Palermo: Viviano - Munoz, Milanović, Labrin - Pisano, Migliaccio (73' Bacinović), Barreto, Della Rocca, Acquah (62' Budan) - Ilicić (83' Vazquez), Miccoli.

Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Caceres, Vidal (82' Pepe), Pirlo, Marchisio, Estigarribia - Vucinić (67' Matri), Quagliarella (77' Del Piero).

Żółte kartki: Marchisio (Juventus).

Lazio Rzym - SSC Napoli 3:1 (1:1)
1:0 - Candreva 9'
1:1 - Pandev 34'
2:1 - Mauri 68'
3:1 - Ledesma 81' (k.)

Lazio: Marchetti - Konko, Diakite, Biava, Radu - Cana (75' Brocchi), Ledesma - Candreva (90' Scaloni), Hernanes (46' Gonzalez), Mauri - Rocchi.

Napoli: De Sanctis - Campagnaro, Cannavaro, Britos, Aronica (72' Dossena) - Dzemaili, Inler, Hamsik - Pandev, Lavezzi - Cavani.

Żółte kartki: Biava, Brocchi (Lazio) oraz Cannavaro, Dzemaili, Britos (Napoli)

Gol Bonucciego:

Gol Quagliarelli:

Lazio pokonuje Napoli. Warto zwrócić uwagę na przepiękną bramkę Mauriego strzeloną przewrotką (od 1:12):

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)