Serie A: Boruc pierwszy raz w karierze puścił 5 goli! Juventus zdeklasował Violę

Szlagierowo zapowiadający się pojedynek 28. kolejki Serie A pomiędzy Fiorentiną a Juventusem był jednostronnym widowiskiem. Bianconeri, którzy przez 70 minut grali z przewagą jednego piłkarza, zaprezentowali kapitalną dyspozycję.

Konrad Kostorz

Juventus po serii remisów (1:1 z Milanem, 1:1 z Chievo, 1:1 z Bolonią i 0:0 z Genoą), by zachować realne szanse na scudetto, musiał wygrać na Stadio Artemio Franchi i od razu przystąpił do ataków. Już w 6. minucie Mirko Vucinić trafił w słupek bramki Artura Boruca. Polak, będąc nie najlepiej ustawionym, skapitulował po strzale Czarnogórca po kwadransie gry.

Decydujące wydarzenie miało miejsce w 21. minucie. Wtedy Alessio Cerci zupełnie bezmyślnie kopnął bez piłki Paolo De Ceglie i wyleciał z boiska, a Bianconeri mogli rozwinąć skrzydła. Na 2:0 podwyższył Arturo Vidal, który na raty pokonał Boruca. 32-latek odbił pierwszy strzał Chilijczyka, ale przy dobitce nie miał nic do powiedzenia.

Po zmianie stron Viola odważnie ruszyła do przodu, stawiając wszystko na jedną kartę. Przez kilka minut poczynania florentczyków robiły wrażenie, ale szybko ich nadzieje rozwiał Claudio Marchisio, który "szczupakiem" wykorzystał centrę Vucinicia. Ekipa Delio Rossiego miała szansę na honorowego gola, ale Gianluigi Buffon zbił na słupek strzał Andrei Lazzarriego.

Bramkę nr 4 zdobył Andrea Pirlo, który wyszedł sam na sam z Borucem i sprytnym podcięciem piłki trafił w długi róg. To pierwsze trafienie 32-latka z gry w Serie A od października 2010 roku, gdy występował jeszcze w Milanie! Wynik ustalił rezerwowy Simone Padoin, który z bliska pokonał byłego bramkarza Celtiku po dośrodkowaniu z wolnego Pirlo.

Boruc nie zawinił przy żadnym z goli, ale nie popisał się też praktycznie ani jedną skuteczną interwencją poza wypiąstkowaniem dośrodkowania. Dotychczas były reprezentant Polski w Serie A nie puścił w jednym meczu więcej niż 5 bramek (z Romą, Interem oraz Napoli). W Szkocji 4-krotnie pokonali do Rangers (2:4) i Aberdeen (4:4).