Bundesliga: Dwa gole Lewandowskiego, kapitalny mecz polskiego tercetu!

Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski zapewnili Borussii Dortmund zwycięstwo nad Hannoverem 96! Mistrzowie Niemiec dwa gole zdobyli w stu procentach dzięki akcjom polskiego tercetu. W kadrze meczowej gości zabrakło Artura Sobiecha.

Konrad Kostorz

Początek meczu był senny i nieciekawy. Dortmundczycy grali zaskakująco wolno, a Hannover 96 nie zamierzał podkręcać tempa. Defensywa taktyka przyjezdnych mogła się na nich zemścić po kwadransie gry, gdy Kevin Grosskreutz podał na 2. metr do Robertowi Lewandowskiemu. Napastnik BVB miał przed sobą pustą bramkę, ale musiał uderzać z ostrego kąta, nieczysto trafił w piłkę i futbolówka opuściła boiska.

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. W 27. minucie Jakub Błaszczykowski odebrał piłkę Mohammedowi Abdellaoue, podał do Łukasza Piszczka, a ten wypuścił w bój "Lewego". 23-latek zdecydował się na mocny strzał w krótki róg, który zaskoczył Rona-Roberta Zielera. Jeszcze przed przerwą Lewandowski mógł strzelić drugą bramkę, ale jego uderzenie po podaniu Piszczka zatrzymało się na słupku! W 45. minucie sytuację sam na sam z golkiperem H96 zmarnował "Kuba".

W 54. minucie ponownie biało-czerwoni zapracowali na bramkę! Piszczek dośrodkował do "Kuby", który zgrał piłkę Lewandowskiemu, a ten wślizgiem trafił na 2:0, zdobywając 16. gola w sezonie! Losy meczu wydawały być się przesądzone, ale rezerwowy Didier Ya Konan popisał się kapitalnym lobem nad Romanem Weidenfellerem z 20 metrów. Borussia, chcąc uniknąć nerwowej końcówki, przystąpiła do ataków, ale nie była już tak skuteczna - Ilkay Gundogan i Shinji Kagawa zmarnowali sytuację sam na sam.

Zobacz gole Lewandowskiego i asysty Piszczka oraz Błaszczykowskiego (wideo) ->>>

Lewandowski walczy o koronę króla strzelców. Zobacz klasyfikacje ->>>

Ostatnie minuty należały do podopiecznych Mirko Slomki, jednak Weidenfeller nie był często zatrudniany. W doliczonym czasie Błaszczykowski sprytnie zagrał z rzutu wolnego do Ivana Perisicia, który zupełnie zaskoczył Zielera. Dortmundczycy rozegrali dobre spotkanie i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Dzięki temu prowadzą w tabeli z przewagą 4 "oczek" nad Bayernem.