Remis Ruchu w sparingu / Powrót Niedzielana

W trzecim meczu rozegranym podczas pobytu w Turcji Ruch Chorzów zremisował z Banikiem Ostrawa 2:2. Wydarzeniem spotkania był pierwszy od półtora roku mecz w barwach Niebieskich Andrzeja Niedzielana.

Michał Piegza

Bramki zdobywane przez defensorów nie wystarczyły piłkarzom Ruchu do wygranej nad Banik Ostrawa. Czesi dwukrotnie na gole zdobywane przez podopiecznych Waldemara Fornalika odpowiadali trafieniami i spotkanie zakończyło się remisem.

Ruch prowadzenie objął w 37. minucie, gdy Arkadiusz Lewiński wykończył dośrodkowanie Łukasza Janoszki. Kilkadziesiąt sekund po zmianie stron Czesi wyrównali, a do bramki Słowaka Michala Peskovicia trafił Davor Kukec, który wykorzystał błąd obrony i bramkarza chorzowian.

W 77. minucie Ruch znowu prowadził. Tym razem podającym był Marek Zieńczuk, a do bramki Jakuba Andrejki trafił Żeljko Djokić. Prowadzeniem chorzowianie cieszyli się ledwie pół minuty. Chwilę po wznowieniu gry Kukec wykorzystał kolejny błąd w obronie zespołu z Cichej i ustalił wynik gry.
Asysta Marka Zieńczuka (wślizgiem walczy o piłkę) nie dała Ruchowi wygranej nad Banikiem Ostrawa Asysta Marka Zieńczuka (wślizgiem walczy o piłkę) nie dała Ruchowi wygranej nad Banikiem Ostrawa
Dodajmy, że w 70. minucie na placu gry pojawił się Andrzej Niedzielan. Był to pierwszy występ napastnika w meczu Ruchu od maja 2010 roku, gdy w spotkaniu z Jagiellonią Białystok, po brutalnym zagraniu Thiago Cionka , "Wtorek" z kolejnym urazem kości jarzmowej opuścił plac gry. Latem piłkarz nie przedłużył kontraktu z Niebieskimi i po grze w Koronie Kielce, a następnie Cracovii, zimą ponownie związał się umową z chorzowianami.

Jako ciekawostkę wspomnijmy, że podczas pobytu w Turcji w jednym hotelu przebywają piłkarze Ruchu i... Jagiellonii.

W piątek na koniec zgrupowania Niebiescy zmierzą siły z białoruskim Szachtiorem Soligorsk.

Ruch Chorzów - Banik Ostrawa 2:2 (1:0)
1:0 - Lewiński 37'
1:1 - Kukec 47'
2:1 - Djokić 77'
2:2 - Kukec 78'

Skład Ruchu Chorzów: Pesković - Szyndrowski (46' Lewczuk), Lewiński (46' Djokić), Stawarczyk (46' Kołodziejski), Josl (46' Burliga) - Grzyb (46' Zieńczuk), Grzelak (46' Straka), Starzyński (46' Lisowski), Malinowski (46' Abbott, 70' Niedzielan), Janoszka (46' Smektała) - Piech (46' Jankowski).