Serie A: Sensacyjna niedziela! Inter przegrał z outsiderem, wpadki Romy i Napoli

Jeszcze tydzień temu Inter był na fali, wygrywał mecz za mecz i wydawało się, że włączy się do walki o podwójną koronę. Jednak ostatnie 4 dni wszystko przekreśliły. O scudetto zapomnieć mogą również Roma i Napoli. W grze wciąż jest za to Lazio.

Konrad Kostorz

Do wielkiej sensacji doszło w Lecce, gdzie zawitał Inter. Nerazzurrim, którzy wygrali poprzednie 7 ligowych meczów, szło u 19. drużyny tabeli jak po grudzie. W pierwszej połowie świetną okazję miał Luis Muriel. W odpowiedzi bramce gospodarzy zagroził Giampaolo Pazzini. Najskuteczniejszy okazał się Guillermo Giacomazzi, który wykorzystał precyzyjne podanie wypożyczonego z Milanu Massimo Oddo. W drugiej połowie do bramki trafił Esteban Cambiasso, ale znajdował się na spalonym. W samej końcówce golkiper Lecce, Massimiliano Benassi, zatrzymał uderzenie Pazziniego. Zespół Claudio Ranieriego ma już 9 "oczek" straty do Juventusu, a w ciągu tygodnia pożegnał się z Pucharem Włoch.

Gol dla Lecce:

Nieoczekiwane kłopoty miała przed własną publicznością Roma. Po zmianie stron Giallorossich zaskoczył 35-letni Marco Di Vaio. Na tego gola błyskawicznie odpowiedział przepięknym uderzeniem Miralem Pjanić, ale na więcej zespołu Luisa Enrique nie było już stać. Wygrał za to drugi klub z Rzymu, Lazio. Zwycięstwo w Weronie nie przyszło jednak łatwo. Dopiero w końcówce dwukrotnie instynktem strzeleckim błysnął Miroslav Klose. Niemiec ma już na koncie 12 trafień w Serie A.

Odzyskujące wysoką dyspozycję Napoli poległo w Genui. Wspaniałego gola na 1:0 zdobył Rodrigo Palacio, uderzając z dystansu. Premierowe trafienie dla Rossoblu zaliczył sprowadzony z Fiorentiny Alberto Gilardino. Dobrą zmianę dał Edinson Cavani (12. gol w sezonie), ale na nic się to zdało. Azzurri do lidera z Turynu tracą już 15 "oczek". Po raz drugi z rzędu wygrało Palermo, które umocniło się na 8. miejscu w tabeli.