Holandia: Czwarty gol Polaka w sezonie

Po dłuższej przerwie przypomniał o sobie Michał Janota. Występujący na zapleczu holenderskiej Eredivisie 21-letni przyczynił się do wysokiego zwycięstwa Go Ahead Eagles. Czy zespół Polaka ma szanse na awans?

Konrad Kostorz

Michał Janota wpisał się na listę strzelców w 23. minucie pojedynku 18. kolejki Jupiler League z Volendam. Polak trafił na 2:0, a Go Ahead ostatecznie zwyciężyli aż 5:0.

W rundzie jesiennej 21-latek pokonał bramkarzy Helmond, Vendaam i Maastricht. Poza czterema golami ma koncie 5 asyst. Od końca listopada urodzony w Gubinie pomocnik znów występuje w podstawowej jedenastce drużyny z Deventer.

Wysoka wygrana sprawiła, że zespół z Janoty awansował z 10. na 9. pozycję w tabeli. Mimo że zajmuje tak niską pozycję, ma szansę na awans do Eredivisie, ponieważ drużyny z miejsc 2-7 zmierzą się po sezonie zasadniczym w play-offach.