Lewandowski już trafia w 2012 roku! Borussia lepsza od rywala Wisły w LE

Dwa tygodnie przed startem rundy wiosennej Bundesligi Borussia Dortmund rozpoczęła przygotowania. W hiszpańskiej La Manga mistrzowie Niemiec nie dali szans Standardowi Liege. Skuteczności z listopada i grudnia nie zatracił Robert Lewandowski.

Konrad Kostorz

W podstawowym składzie BVB znalazł się Jakub Błaszczykowski. W 5. minucie skrzydłowy oddał strzał, z którym poradził sobie bramkarz Standardu. W 27. rozpoczął akcję, po której do siatki trafił, z pomocą Lucasa Barriosa, Mohamed Zidan.

Po zmianie stron "Kuba" nie pojawił się już na boisku, podczas gdy Barriosa zastąpił Robert Lewandowski. W 62. minucie mógł podwyższyć na 3:0, ale nie trafił z ostrego kąta. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. Krótko przed końcem "Lewy" z pomocą bramkarza Belgów zamienił na gola dośrodkowanie Damiena Le Talleca.

Łukasza Piszczka, podobnie jak m.in. Mario Goetze, zabrakło w kadrze meczowej, ponieważ trener Juergen Klopp postanowił go oszczędzić. Wszystko wskazuje na to, że 26-latek wystąpi w najbliższą środę w drugim test-meczu, w którym Borussia zmierzy się z hiszpańskim Elche.