Polacy w Super League: Wisio vs. Stasiak, Sznaucner w odstawce

w 15. kolejce najwyższej klasy rozgrywkowej w Grecji doszło do pojedynku pomiędzy Tomaszem Wisio i Michałem Stasiakiem. W środę trener PAOK-u dał do zrozumienia, że dla Mirosława Sznaucnera zakończyła się pewna era.

Wojciech Święch

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - zespół Brazylijczyka z polskim paszportem we wtorek podjął Doxę Dramas. Były pomocnik Legii Warszawa rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. W 55. minucie zastąpił on na murawie Grigorisa Makosa. W 88. minucie Roger mógł wpisać się na listę strzelców. Steve Leo Beleck poradził sobie z rywalem, a następnie posłał piłkę w kierunku reprezentanta Polski. Jednak Roger nie wykorzystał dobrej sytuacji. AEK zremisował u siebie 0:0.

Radosław Matusiak (Asteras Tripolis) - były napastnik krakowskiej Wisły nie znalazł się nawet w kadrze na wyjazdowy mecz z Panioniosem Ateny. Jego klub przegrał we wtorek w stosunku 0:2.

Michał Stasiak (Skoda Xanthi) - Polak wystąpił w całym meczu przeciwko Ergotelisowi. Defensor w 89. minucie spotkania został ukarany żółtą kartką. Jego klub odniósł na wyjeździe zwycięstwo 2:1.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - zespół obrońcy zagrał u siebie z Levadiakosem. Były zawodnik GKS-u Katowice nie znalazł się nawet w kadrze meczowej. Jego zespół wygrał 3:1. Po spotkaniu na konferencji prasowej, opiekun PAOK-u Laszlo Boloni dał do zrozumienia, że nasz rodak po sezonie odejdzie z zespołu, a zatem szansę będą otrzymywali inni zawodnicy. - Sznaucner to fantastyczny facet, ale co ja mogę zrobić w ciągu sześciu miesięcy? Mój szacunek dla Mirka jest nieograniczony, gdyż jeżeli wystawię go w kolejnym meczu, to zagra on na sto procent - powiedział Boloni.

Tomasz Wisio (Ergotelis) - polski defensor zagrał od pierwszej do ostatniej minuty pojedynku ze Skodą Xanthi (1:2). Nasz rodak w 68. minucie przymierzył z dystansu. Jednak jego uderzenie nie było celne.