Polacy w ligach zagranicznych

Spośród polskich piłkarzy grających w ligach zagranicznych bramki zdobyli: Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), Ludovic Obraniak (OSC Lille Metropole), Dariusz Dudka (AJ Auxerre) oraz Euzebiusz Smolarek (Al-Khor). Na wszystkich boiskach ujrzeliśmy 31 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Robert Lewandowski zdobył gola w meczu z Borussią M'gladbach 1:1 (1:0). Polski napastnik rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 40. minucie. Dla reprezentanta Polski było to dziesiąte trafienie ligowe w obecnym sezonie. Łukasz Piszczek rozegrał 90 minut, natomiast Jakub Błaszczykowski wszedł na boisko w 77. minucie, kiedy to zszedł Shinji Kagawa.

Ludovic Obraniak zdobył bramkę w meczu z AC Ajaccio 3:2 (2:2). Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 12. minucie. Dla zawodnika LOSC było to drugie trafienie ligowe w obecnym sezonie. Do 56. minuty w zespole gości grał Ireneusz Jeleń. Polaka zmienił Moussa Sow.

Dariusz Dudka zdobył gola w meczu z Paris Saint Germain 2:3 (0:0). Reprezentant Polski grał od 75. minuty, kiedy to z powodu kontuzji plac gry opuścił Prince Segbefia. Polski obrońca strzelił bramkę w 87. minucie, a było to jego drugie ligowe trafienie w obecnym sezonie.

Euzebiusz Smolarek zdobył gola w meczu z Qatar SC (1:2). Polski napastnik rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 20. minucie. Dla byłego zawodnika Polonii Warszawa było to trzecie trafienie ligowe, a czwarte we wszystkich rozgrywkach w obecnym sezonie.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier League

Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - 90 minut w meczu ligowym z Wigan Athletic (4:0)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu ligowym z Wigan Athletic (4:0)
Tomasz Kuszczak (Manchester United) - poza kadrą w meczu ligowym z Aston Villa (1:0)

Championship
Tomasz Cywka (Derby County) - poza kadrą w meczu ligowym z Crystal Palace (1:1)
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - 90 minut w meczu ligowym z Brighton & Hove Albion (0:1)
Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z Doncaster Rovers (0:1)

Austria

T-Mobile Bundesliga

Tomasz Wełnicki (Kapfenberger SV) - poza kadrą w meczu ligowym z Rapidem Wiedeń (0:0)
Konrad Gilewicz (FC Wacker Innsbruck) - poza kadrą w meczu ligowym ze Sturmem Graz (1:0)

Belgia

Jupiter League

Marcin Wasilewski (RSC Anderlecht) - występ do 63. minuty w meczu ligowym z OH Leuven (0:0)
Grzegorz Sandomierski (Racing Genk) - rezerwowy w meczu ligowym z Germinal Beerschot (0:2)

Cypr

Protathlima A' Kategorias

Radosław Cierzniak (AS Alki Larnaka) - 90 minut w meczu ligowym z Nea Salamis (1:0)
Łukasz Sosin (Aris Lemessou) - 90 minut w meczu ligowym z Ethnikos Achna (0:4)
Adam Stachowiak (AS Anorthossis Ammochostou) - rezerwowy w meczu ligowym z Olympiakosem (2:1)

Czechy

1. Gambrinus liga

Mateusz Słodowy (FK Viktoria Zizkov) - rezerwowy w meczu ligowym z 1.FK Pribram (1:2)
Dawid Pietrzkiewicz (Banik Ostrawa) - 90 minut w meczu ligowym z Sigmą Ołomuniec (0:0)
Łukasz Zejdler (Banik Ostrawa) - rezerwowy w meczu ligowym z Sigmą Ołomuniec (0:0)

Francja

Ligue 1

Ludovic Obraniak (LOSC Lille Metropole) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Ajaccio (3:2)
Ireneusz Jeleń (LOSC Lille Metropole) - występ do 56. minuty w meczu ligowym z Ajaccio (3:2)
Damien Perquis (Sochaux) - z powodu kontuzji nie wystąpił w meczu ligowym z Dijon (0:0)
Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - występ od 75. minuty i bramka w meczu ligowym z PSG (2:3)

Grecja

Alpha Ethniki

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - rezerwowy w meczu ligowym z PAS Giannina (2:2)
Tomasz Wisio (Ergotelis Iraklion) - 90 minut w meczu ligowym z Atromitosem Ateny (0:1)
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - występ od 63. minuty w meczu ligowym z PAE AO Kerkyra (1:0)
Michał Stasiak (Skoda Xanthi) - rezerwowy w meczu ligowym z Doxa Dramas (2:0)
Radosław Matusiak (Asteras Tripolis) - poza kadrą w meczu ligowym z OFI Heraklion (0:3)

Holandia

Eredivisie

Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven) - z powodu kontuzji poza kadrą w meczu ligowym z Feyenoordem (0:2)
Mateusz Prus (Roda JC Kerkrade) - rezerwowy w meczu ligowym z De Graafschap (2:1)
Mikołaj Lebedyński (Roda JC Kerkrade) - występ od 90. minuty w meczu ligowym z De Graafschap (2:1)
Paweł Kieszek (Roda JC Kerkrade) - 90 minut w meczu ligowym z De Graafschap (2:1)

Eerste divisie
Michał Janota (Go Ahead Eagles) - 90 minut w meczu ligowym z Den Bosch (2:1)
Paweł Wojciechowski (Willem II Tilburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Oss (2:0)

Izrael

Premier Liga

Marcin Cabaj (Hapoel Beer-Sheva) - poza kadrą w meczu ligowym z Bnei Yehuda Tel Aviv (3:1)

Katar

Q-League

Euzebiusz Smolarek (Al-Khor) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Qatar SC (1:2)

Niemcy

Bundesliga

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - występ od 77. minuty w meczu ligowym z Borussią M'gladbach (1:1)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu ligowym z Borussią M'gladbach (1:1)
Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Borussią M'gladbach (1:1)
Adam Matuszczyk (FC Koln) - rezerwowy w meczu ligowym z VfB Stuttgart (2:2)
Sławomir Peszko (FC Koln) - występ do 86. minuty i asysta w meczu ligowym z VfB Stuttgart (2:2)
Mateusz Klich (VfL Wolfsburg) - poza kadrą w meczu ligowym z 1. FSV Mainz 05 (2:2)
Sebastian Boenisch (Werder Brema) - ze względu na kontuzję nie wystąpił w meczu ligowym z Bayernem (1:4)
Eugen Polański (1.FSV Mainz 05) - pauzował w meczu ligowym z VfL Wolfsburg (2:2)
Artur Sobiech (Hannover 96) - poza kadrą w meczu ligowym z SC Freiburg (1:1)

2. Bundesliga
Marcus Piossek (Karlsruher SC) - poza kadrą w meczu ligowym z Eintrachtem Frankfurt (0:2)
Martin Kobylański (Energie Cottbus) - występ od 79. minuty w meczu ligowym z 1. FC Union Berlin (0:1)
Sebastian Tyrała (SpVgg Greuther Fürth) - z powodu kontuzji nie wystąpił w meczu ligowym z Hansą Rostock (3:0)

III liga
David Blacha (SV Sandhausen) - rezerwowy w meczu ligowym z FC Heidenheim (1:2)

Rumunia

I liga

Łukasz Szukała (Universitatea Cluj) - 90 minut w meczu ligowym z Vointa Sibiu (0:0)

Szkocja

Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Dundee United
Adrian Mrowiec (Heart of Midlothian) - 90 minut w meczu ligowym z Saint Johnstone (1:2)

Turcja

Superliga

Paweł Brożek (Trabzonspor Kulubu) - rezerwowy w meczu ligowym z Sivassporem (2:2)
Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor Kulubu) - 90 minut w meczu ligowym z Sivassporem (2:2)
Piotr Brożek (Trabzonspor Kulubu) - ze względu na kontuzję nie wystąpił w meczu ligowym z Sivassporem (2:2)
Adrian Mierzejewski (Trabzonspor Kulubu) - występ do 81. minuty w meczu ligowym z Sivassporem (2:2)
Kamil Grosicki (Sivasspor) - 90 minut w meczu ligowym z Trabzonsporem (2:2)
Marcin Kuś (Istanbul Buyuksehir) - poza kadrą w meczu ligowym z Kayserisporem (0:1)

Bank Asya 1. Liga
Marcin Robak (Konyaspor) - 90 minut w meczu ligowym z Gaziantep BB (1:0)
Mariusz Pawełek (Konyaspor) - 90 minut w meczu ligowym z Gaziantep BB (1:0)

Ukraina

Premier-liha

Dawid Janczyk (PFK Ołeksandrija) - rezerwowy w meczu ligowym z Tawriją Symferopol (1:4)
Wojciech Szymanek (Czornomorec Odessa) - 90 minut w meczu ligowym z Krywbasem (1:2)

Włochy

Serie A

Artur Boruc (Fiorentina) - 90 minut w meczu ligowym z AS Romą (3:0)

Serie B
Błażej Augustyn (Vicenza Calcio) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Modeną (3:0)
Kamil Glik (Torino) - spotkanie przerwane w 76. minucie. Polak przebywał w tym czasie na boisku.
Bartosz Salamon (Brescia Calcio) - 90 minut w meczu ligowym z Varese (2:2)