Liga Europejska: Niesamowity wyczyn Club Brugge, sensacyjna porażka Tottenhamu

W środę odbyło się dwanaście meczów 5. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej. Niesamowity wieczór przeżyli kibice Club Brugge. Belgijski zespół przegrywał z NK Maribor już 0:3, ale w nieco ponad kwadrans przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść!

Szymon Mierzyński

Ekipa z Brugii rozgrywała bardzo ważny wyjazdowy pojedynek na terenie Słowenii. Dość długo zanosiło się na niespodziankę, bowiem nie walczący już o nic gospodarze sukcesywnie punktowali przeciwnika. W 68. minucie wynik brzmiał 3:0 dla NK Maribor i chyba nikt nie spodziewał się przełomu. Jednak przełom nastąpił. Belgowie zaliczyli nieprawdopodobny come back, odrabiając straty z nawiązką w zaledwie 16 minut! Ostatecznie zwyciężyli 4:3 i awansowali na 1. miejsce w tabeli grupy H. Tuż za ich plecami plasuje się finalista Ligi Europejskiej z poprzedniego sezonu, SC Braga.

Do ogromnej niespodzianki doszło w Londynie. Tottenham Hotspur uległ u siebie PAOK Saloniki 1:2 i jego szanse na awans do 1/16 finału są już iluzoryczne. Aktualnie w najlepszej sytuacji znajdują się Grecy oraz Rubin Kazań, który w środę gładko pokonał Shamrock Rovers.

W grupie C na 1. miejscu rywalizację na pewno zakończy PSV Eindhoven. Holendrzy ograli w Warszawie Legię 3:0. Drugie spotkanie - Rapidu Bukareszt z Hapoelem Tel Awiw - nie miało już żadnego znaczenia. Izraelczycy zagrali jednak ambitnie i zwyciężyli w stolicy Rumunii 3:1.

Jak burza przez fazę grupową przechodzi Metalist Charków. Zespół z Ukrainy pokonał w środę Austrię Wiedeń aż 4:1 i jest bezdyskusyjnym liderem grupy G.

Z kolei w grupie I rządzi Atletico Madryt. Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego wygrała na wyjeździe z Celtikiem Glasgow i zapewniła sobie awans do 1/16 finału. Bliskie tego celu jest także Udinese Calcio. Włosi zdystansują drużynę ze Szkocji jeśli w 6. kolejce z nią zremisują lub zwyciężą. Zadanie nie jest nadzwyczaj trudne, bowiem potyczka odbędzie się na Stadio Friuli.