Bundesliga: Bayer dołączył do czołówki, gol Ballacka po fatalnym błędzie bramkarza (wideo)

Po blisko dwutygodniowej przerwie rozgrywki wznowiła Bundesliga. Na inaugurację 13. kolejki nie było niespodzianki, bo Bayer uporał się z Kaiserslautern. Gole na Fritz-Walter Stadion strzelali byli piłkarze... Czerwonych Diabłów.

Konrad Kostorz

Pierwsza połowa nie stała na wysokim poziomie. Obie drużyny miały sporo strat w środku pola. Tylko na początku, w 5. minucie Michael Ballack potężnym strzałem sprzed pola karnego przetestował Kevina Trappa. Inicjatywę mieli Aptekarze, ale w niczym nie przypominali drużyny, która potrafiła w LM ograć Valencię.

Ciekawiej zaczęło dziać się po zmianie stron. Bayer zaatakował śmielej i szybko przyniosło to efekty. Najpierw jednak Trapp w świetnym stylu zbił na róg strzał Larsa Bendera. Po chwili 21-letni golkiper Czerwonych Diabłów zawalił na całej linii. Piłka po nie najmocniejszym uderzeniu z dystansu Ballacka przeleciała mu przez ręce i wtoczyła się do bramki.

Ballack trafia do siatki po błędzie Trappa:

Gol sprawił, że tempo gry wzrosło, a obie drużyny zaczęły stwarzać sobie mnóstwo okazji. Golkiper gości Bernd Leno musiał interweniować trzykrotnie w krótkim odstępie czasu. Odważniejsza postawa FCK sprawiła, że wicemistrzowie Niemiec zaczęli mieć więcej miejsca w ataku. W efekcie po szybkiej akcji Bender podał do Sidneya Sama, który strzałem zewnętrzną częścią stopy w długi róg podwyższył na 2:0.

W końcówce większych emocji zabrakło. Tylko rezerwowy Eren Derdiyok znalazł się oko w oko z Trappem, ale uderzenie Szwajcara zostało obronione. Już w środę zespół Robina Dutta czeka być może najważniejsze spotkanie w sezonie - mecz z Chelsea to być albo nie być dla Bayeru w 1/8 finału Champions League.

FC Kaiserslautern - Bayer Leverkusen 0:2 (0:0)
0:1 - Ballack 54'