Polacy w Turcji: Premierowy gol Pawła Brożka, niepokonany Pawełek (wideo)

W zakończonej w poniedziałek 6. kolejce tureckiej Super Lig swojego premierowego gola w sezonie zdobył Paweł Brożek z Trabzonsporu, a asystował mu Adrian Mierzejewski. Na uwagę zasługuje Mariusz Pawełek, który w tym sezonie ani razu nie musiał jeszcze wyciągać piłki z siatki!

Maciej Kmita

Trabzonspor (4. miejsce, 5 punktów straty do lidera) z "Broziem" i Mierzejewskim w wyjściowym składzie jeszcze w piątek pokonał 3:2 Ankaragucu, chociaż przegrywało już 0:1 i 1:2 (Piotra Brożka i Arkadiusza Głowackiego zabrakło z powodu kontuzji). "Mierzej" asystował nie tylko przy golu Brożka, ale również Ondrej Celustka swój rajd zakończony bramką na 2:2 rozpoczął po podaniu od polskiego pomocnika. Zwycięstwo bordowo-niebieskim zapewnił Burak Yilmaz, dla którego to już 8. trafienie w sezonie.

Zobacz akcje Polaków z meczu Trabzonspor-Ankaragucu (gol Brożka od 1:41):

Bez gola i asysta dla Sivassporu (10. miejsce, 8 pkt straty do lidera) zakończył tym razem mecz Kamil Grosicki. Po czwarte zwycięstwo w sezonie sięgnął Istanbul BB (3. miejsce, 3 pkt straty do lidera) Marcina Kusia i dzięki temu nie traci kontaktu z czołówką tabeli. Maciej Iwański z Manisasporu (11. miejsce, 8 pkt straty do lidera) zanotował drugi występ po kontuzji kolana.

Wciąż niepokonany jest Mariusz Pawełek z drugoligowego Konyasporu (13. miejsce, 7 pkt straty do lidera). Polski golkiper po raz piąty w sezonie zachował czyste konto, ale szwankuje gra w ataku Orłów Anatolii, którzy w sześciu kolejkach zdobyli zaledwie dwa gole.

Zobacz jak Mariusz Pawełek zachował czyste konto:

Bilans Polaków w 6. kolejce Super Lig i 1. Lig:

Paweł Brożek (Trabzonspor): od 1. do 60. minuty w meczu i gol w meczu z Ankaragucu (3:2)

Piotr Brożek (Trabzonspor): poza kadrą na mecz z Ankaragucu (3:2)

Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor): poza kadrą na mecz z Ankaragucu (3:2)

Kamil Grosicki (Sivasspor): od 1. do 89. minuty w meczu z Gaziantepsporem (0:0)

Maciej Iwański (Manisaspor): od 87. do 90. minuty w meczu z Karabuksporem (2:1)

Marcin Kuś (Instabul BB): od 1. do 59. minuty w meczu z Samsunsporem (3:0)

Adrian Mierzejewski (Trabzonspor): od 1. do 85. minuty i dwie asysty w meczu z Ankaragucu (3:2)

Mariusz Pawełek (Konyaspor): pełne 90 minut w meczu z Kartalsporem (0:0).

Marcin Robak (Konyaspor): pełne 90 minut w meczu z Kartalsporem (0:0)