Za nami kolejny dzień tygodnia. Specjalnie dla Państwa portal SportoweFakty.pl przygotował zestawienie najważniejszych wiadomości z dnia wczorajszego. Poniżej prezentujemy wybrane przez nas informacje.

Artur Długosz

EKSTRAKLASA

Łukasz Sapela: Daliśmy z siebie wszystko (SportoweFakty.pl)

GKS Bełchatów bezbramkowo zremisował przed własną publicznością z Widzewem Łódź, dzięki czemu przerwał serię trzech porażek z rzędu. Jak spotkanie ocenia kapitan bełchatowian, Łukasz Sapela? -> Więcej

Jarosław Bieniuk: Mieliśmy za mało argumentów, aby to wygrać (SportoweFakty.pl)

Widzew Łódź wciąż pozostaje jedną z dwóch drużyn, które w tym sezonie jeszcze nie zaznały goryczy porażki. Tym razem widzewiacy nie dali się pokonać na wyjeździe GKS-owi Bełchatów, z którym bezbramkowo zremisowali -> Więcej

Kamil Kiereś: Trzeba docenić ten punkt (SportoweFakty.pl)

GKS Bełchatów bezbramkowo zremisował przed własną publicznością z Widzewem Łódź. Derby regionu były dla trenera bełchatowian, Kamila Kieresia, debiutem na stanowisku pierwszego szkoleniowca -> Więcej

Ivan Djurdjević: Wystarczyło strzelić gola na początku (SportoweFakty.pl)

Kwadrans dobrej gry to za mało, by nawiązać wyrównaną walkę z mistrzem Polski. W hicie 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech bezdyskusyjnie przegrał z Wisłą Kraków. Dlaczego poznaniacy wypadli tak słabo? -> Więcej

I LIGA

Rafał Górak: Drużyna jest krucha psychicznie (SportoweFakty.pl)

Przed wyjazdowym meczem z Bogdanką Łęczna GKS Katowice wyruszył na kilkudniowe zgrupowanie. Na nic się to jednak zdało, gdyż poległ na Lubelszczyźnie i wciąż pozostaje w strefie spadkowej -> Więcej

Michał Renusz: To był najcięższy mecz (SportoweFakty.pl)

Bogdanka jest na fali i drugi raz w obecnym sezonie zasiadła w fotelu lidera. Stało się tak dzięki zwycięstwu 2:0 nad GKS Katowice, lecz ta wygrana kosztowała łęczyńską drużynę ogrom wysiłku -> Więcej

Marek Niewiada: Chcieliśmy udowodnić trenerowi Nemcowi, że odszedł niesłusznie (SportoweFakty.pl)

Flota Świnoujście pokonała na własnym stadionie Arkę Gdynia 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Krzysztof Bodziony. Po tym meczu Arka Gdynia znalazła się w strefie spadkowej natomiast Flota zbliżyła się do czołówki -> Więcej

Piłkarze Arki nie odwrócili w Świnoujściu fatalnej karty (SportoweFakty.pl)

Podopieczni Petra Nemca nie ukrywali rozczarowania stylem zaprezentowanym w przegranym spotkaniu z Flotą. Losów meczu nie odwrócili wprowadzeni po przerwie napastnicy - Arifović i Flis, dla których sobotni występ był swoistym powrotem na stare śmieci -> Więcej

Marcin Brosz: Takie trafienia zawsze nam dodają skrzydeł (SportoweFakty.pl)

Marcin Brosz był bardzo zadowolony z faktu, że jego drużyna wygrała w Niecieczy z tamtejszą Termalicą 3:2. Szkoleniowiec tym samym zatarł słabe wrażenie po porażce 0:4 z Sandecją Nowy Sącz -> Więcej

Przemysław Pitry: Może osiedliśmy na laurach? (SportoweFakty.pl)

30-letni napastnik zdobył dotychczas połowę bramek GKS Katowice, czyli dwie. W meczu z Bogdanką Łęczna mógł powiększyć swój dorobek, ale nie wykorzystał świetnej okazji, co zemściło się na jego drużynie i zaowocowało kolejną porażką -> Więcej

Dusan Radolsky: Skończyło się coś pięknego (SportoweFakty.pl)

Termalica poległa po raz pierwszy w tym sezonie. Katem zespołu z Niecieczy okazał się gliwicki Piast, który pokonał zespół Dusana Radolskiego 3:2. Mimo tej porażki szkoleniowiec Termalicy nie załamuje rąk -> Więcej

POZOSTAŁE

Anglia: Zobacz wygraną Arsenalu i występ Wojciecha Szczęsngo (wideo) (SportoweFakty.pl)

Czyste konto w spotkaniu ze Swansea City zachował polski bramkarz Arsenalu Londyn Wojciech Szczęsny. Zobacz skrót z tego meczu i kapitalną interwencję reprezentanta Polski -> Więcej

Primera Division: Zobacz wygraną Realu i kontrowersyjny rzut karny po faulu na Ronaldo (wideo) (SportoweFakty.pl)

Do 60 minuty Getafe remisowało na Santiago Bernabeu z Realem Madryt. Sędzia wskazał wtedy na "wapno" po faulu na Cristiano Ronaldo, który miał miejsce... przed polem karnym-> Więcej

Niedziela w Premier League: Rooney głodny bramek, Wenger pochwalił debiutantów (brytyjskie media)

Osiem bramek w Premier League zdobył w tym sezonie Wayne Rooney. Anglik uważa jednak, że Manchester United powinien wyżej niż 5:0 wygrać z Boltonem Wanderers. Tymczasem Arsene Wenger był zadowolony z występu nowych zawodników Arsenalu Londyn -> Więcej

Niedziela w Bundeslidze: Borussia w kryzysie! Gomez goni legendarnego Muellera, Ribery wraca do formy sprzed lat (wideo) (niemieckie media)

Arjen Robben może być wyłączony z gry przez miesiąc! - Peszko może się skarżyć swojej żonie, a nie prasie - upomina Polaka Stale Solbakken. Media po porażce BVB z Herthą wieszczą koniec potęgi Borussii. - Nic nam nie wychodziło - przyznają sami piłkarze -> Więcej

Niedziela w La Liga: Sanchez odpocznie przez dwa miesiące, Mourinho: Nie było karnego (wideo) (hiszpańskie media)

W sobotnim spotkaniu kontuzji uda doznał Alexis Sanchez, którego może zabraknąć na boisku nawet przez osiem tygodni. Z kolei Jose Mourinho przyznał, że jego drużynie nie należał się rzut karny -> Więcej

Eredivisie: Tytoń pokonany 3 razy w ciągu 4 minut w debiucie w PSV! (SportoweFakty.pl)

To nie był udany debiut Przemysława Tytonia w słynnym holenderskim klubie. Najbliższy przeciwnik Legii Warszawa w Lidze Europejskiej zaledwie zremisował 3:3 z ligowym średniakiem, VVV Venlo -> Więcej

Bundesliga: Najdłuższy występ w sezonie i fatalne pudło Peszki (SportoweFakty.pl)

Trener FC Koeln dał Sławomirowi Peszce okazję do 90-minutowego występu w pojedynku z FC Nuernberg. Polski skrzydłowy był bardzo aktywny, ale zmarnował świetną szansę na doprowadzenie do wyrównania -> Więcej