Hiszpania rozbiła Wenezuelę, piękne gole Villi i Alanso (wideo)

Tak jak można było się spodziewać, reprezentacja Hiszpanii nie dała żadnych szans Wenezueli i rozbiła swojego rywala, który przygotowuje się do mistrzostw Ameryki Południowej (Copa America) 3:0.

Adam Kiołbasa

Aktualni mistrzowie świata i Europy od początku dominowali i co najważniejsze, od razu zabrali się za strzelanie bramek. Już w 5. minucie na listę strzelców wpisał się David Villa, który popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego. Kwadrans później Pedro Rodriguez podwyższył na 2:0. Zawodnik wykończył znakomitą akcję swojej drużyny. Jeszcze przed przerwą na 3:0 trafił Xabier Alonso, który podobnie jak Villa, w znakomity sposób egzekwował wspominany już stały fragment gry.

Po zmianie stron gracze Vicente Del Bosque nie grali już z takim polotem, co mogła wykorzystać Wenezuela, która stworzyła sobie nawet kilka dogodnych sytuacji, ale ostatecznie żadnej z nich nie zdołała wykorzystać.

Wenezuela - Hiszpania 0:3 (0:3)
0:1 - Villa 5'
0:2 - Pedro 20'
0:3 - Xabi Alonso 45'