Miłe złego początki - relacja z meczu Nielba Wągrowiec - Olimpia Grudziądz

W zaległym spotkaniu 18. kolejki II ligi zachodniej Nielba Wągrowiec przegrała na swoim obiekcie z Olimpią Grudziądz 1:5. Bohaterem spotkania okazał się Piotr Ruszkul, zdobywca trzech bramek.

Bartosz Pogan

Lider drugoligowych rozgrywek przyjechał do Wągrowca w celu zdobycia trzech punktów i powiększenia przewagi nad pozostałymi rywalami. Początek spotkania to przede wszystkim gra w środkowej części boiska. Pierwszą groźną akcję zapoczątkowali gospodarze, którzy w 18. minucie objęli prowadzenie za sprawą Łukasza Spławskiego. Zawodnik miejscowych strzałem z najbliższej odległości nie dał szans bramkarzowi gości. Jak się później okazało były to tylko miłe złego początki. Po niespełna dwóch minutach nastąpiła błyskawiczna odpowiedź Olimpii. Adrian Frańczak z dwoma obrońcami na plecach otrzymał podanie w polu karnym i strzałem w długi róg bramki pokonał Jacka Wosickiego. Od tego momentu z każdą minutą uwidaczniała się zdecydowana przewaga podopiecznych Marcina Kaczmarka.

Najlepszym tego potwierdzeniem były dwie bramki w odstępie trzech minut Piotra Ruszkula, które całkowicie dobiły rywala. Zwłaszcza gol strzelony w 33. minucie meczu był nieprzeciętnej urody. przeciął podanie Wosickiego do obrońców, podał do wspomnianego Ruszkula, który pięknym lobem ustalił wynik po pierwszej części spotkania. Na przerwę goście schodzili z dwubramkową zaliczką i wszystko wskazywało na to, że kolejne gole to tylko kwestia czasu.

Początek drugiej połowy to nic bardziej mylnego. Po raz kolejny kapitalnie w polu karnym Nielby zachował się Ruszkul. Najskuteczniejszy napastnik biało zielonych "położył" bramkarza gospodarzy i spokojnym strzałem wbił piłkę do pustej bramki. W tym momencie stało się faktem, że nikt ani nic nie jest w stanie odebrać grudziądzanom kolejnych trzech oczek do ligowej tabeli. Wynik meczu na kilka minut przed końcem spotkania ustalił Paschal Ekwueme.

Na boisku dominowała drużyna bardziej doświadczona, zdyscyplinowana, poukładana, a przede wszystkim skuteczna. Gospodarzom natomiast nie można odmówić woli walki, ale to zdecydowanie za mało na drużynę, która jest na najlepszej drodze ku pierwszej lidze.

Nielba Wągrowiec - Olimpia Grudziądz 1:5 (1:3)
1:0 - Spławski 18'
1:1 - Frańczak 19'
1:2 - Ruszkul 30'
1:3 - Ruszkul 33'
1:4 - Ruszkul 49'
1:5 - Ekwueme 83'

Nielba: Wosicki - Poznański, Kotarski,Ignasiński(51' Czechanowski), Spławski(46' Jakovlevic), Luboński(46' Tomczak), Figaszewski, Klawiński, Gryszczyński, Pietrowski(75' Sergiel), Leśniewski

Olimpia: Wróbel - Wacławczyk, Brede, Kościukiewicz, Ratajczak(92' Królak), Frańczak, Kryszak, Białek, Kal(54' Rogóż), (80' Domżalski), Sulej (62' Ekwueme), Ruszkul

Żółte kartki: Figaszewski (Nielba) oraz Ratajczak (Olimpia)

Widzów: 600

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!