Pewne zwycięstwo lidera - relacja z meczu Olimpia Grudziądz - Jarota Jarocin

W pierwszym meczu rundy wiosennej na własnym boisku grudziądzka Olimpia pokonała Jarotę Jarocin 3:1 umacniając się na pozycji lidera w II lidze grupy zachodniej.

Bartosz Pogan

Podopieczni Marcina Kaczmarka byli zdecydowanym faworytem spotkania. Po zwycięstwie w Gdyni nikt nie wyobrażał sobie innego scenariusza jak zwycięstwo nad drużyną z Dolnego Śląska. Tak też się stało i grudziądzanie odnieśli kolejne pewne ligowe zwycięstwo.

Pierwszy gol dla gospodarzy padł w 20. minucie spotkania. Golkiper Olimpii Michał Wróbel długim podaniem uruchomił Przemysława Suleja, a ten dopełnił formalności i pewnym strzałem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Miejscowi poszli za ciosem i już w 11 minut później bramkarz gości Dariusz Brzostowski musiał wyciągać piłkę z siatki po raz drugi. Przemysław Królak podał do Piotra Ruszkula, a ten minął bramkarza i pewnie podwyższył wynik na 2:0.

Goście nie zamierzali się poddawać i tuż przed przerwą zdobyli kontaktowego gola. Gdy wydawało się, że gospodarze zejdą na przerwę z dwubramkową przewagą, rzut wolny wykonywał Krzysztof Bartoszak, który popisał się mocnym strzałem, a błąd broniącego Wróbla skrzętnie wykorzystał Damian Pawlak.

Do przerwy było 2:1 i druga połowa zapowiadała się bardzo ciekawie. Do ataku ruszyła Jarota, która stworzyła kilka groźnych akcji. To jednak gospodarze wykorzystali błąd obrony swoich rywali. W 80. minucie piłkę w środku boiska przejął Sulej, który zagrał prostopadle do Ruszkula, a ten płaskim strzałem pokonał bezradnego Brzostowskiego.

W obozie gospodarzy zapanowała radość, jednak do osiągnięcia celu, jakim jest awans do I ligi nadal długa droga. - Przede wszystkim cieszy nas zwycięstwo. Do składu wrócił Piotrek Ruszkul, który dał nam zwycięstwo strzelając dwie bramki. Teraz czeka nas wyjazd do Sosnowca i oczywiście jedziemy po zwycięstwo. Mamy nadzieję na 3 punkty do ligowej tabeli - mówił po meczu Mariusz Pawlak, pełniący obowiązki trenera Olimpii.

Z kolei goście po raz kolejny musieli przełknąć gorzką gorycz porażki. - Przyjechaliśmy do Grudziądza po to by dobrze się zaprezentować. Z całą pewnością Olimpia i Jarota mają inne cele w tym sezonie. Z przebiegu całego meczu jestem poniekąd zadowolony z postawy mojej drużyny. Szkoda,że przyczyniliśmy się znacznie do zwycięstwa Olimpii Grudziądz. Po fatalnym błędzie Garbarka przegrywaliśmy 1-0, można było tego zdecydowanie uniknąć i wtedy ten mecz byłby o wiele ciekawszy - powiedział szkoleniowiec drużyny z Jarocina Czesław Owczarek.

Podsumowując sobotnie spotkanie można uznać za typowy mecz walki. Nie zabrakło ostrych pojedynków, czego efektem było aż sześć żółtych kartek. Mimo to, faworyzowani gospodarze nie mieli problemów z odniesieniem kolejnego cennego zwycięstwa w ligowych rozgrywkach i tym samym umocnili się na pozycji lidera.

Olimpia Grudziądz - Jarota Jarocin 3:1 (2:1)
1:0 - Przemysław Sulej 20'
2:0 - Piotr Ruszkul 31'
2:1 - Damian Pawlak 44'
3:1 - Piotr Ruszkul 80'

Olimpia: Wróbel - Wacławczyk, Kowalski, Brede, Królak - Rogóż (46 Domżalski), Białek, Kryszak, Frańczak (75 Kal) - Ruszkul (84 Kościukiewicz) - Sulej

Jarota: Brzostowski - Kieliba, Śliwa (34 Matuszewski), Juracki, Bartoszak, Witkowski, Pawlak, Skowron, Skupiński (76 Karcz), Garbarek, Cierniewski (84 Gałczyński)

Żółte kartki: Kryszak, Kal, Ruszkul, Frańczak (Olimpia), Garbarek, Juracki (Jarota)

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław)

Widzów: 1800

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!