Holenderska federacja anulowała czerwoną kartkę bramkarzowi, który kopał kibica!

Nie tylko holenderskie media, ale też Holenderska Federacja Piłki Nożnej stanęła w obronie kostarykańskiego bramkarza AZ Alkmaar, którego zachowanie podczas meczu z Ajaxem Amsterdam wzbudziło ogromne kontrowersje.

Konrad Kostorz

Po tym, jak Esteban Alvarado dwukrotnie kopnął 19-letniego kibica Ajaxu, który wtargnął na murawę ArenA Amsterdam, arbiter Bas Nijhuis pokazał mu czerwoną kartkę. Chwilę później spotkanie zostało przerwane.

W czwartek Kostarykanina w obronę wzięły holenderskie media. Winy w zachowaniu golkipera nie widzi również KNVB. "Bramkarz został nieoczekiwanie zaatakowany. Nie widział nadbiegającego napastnika. Prokurator uważa, że wywołana w ten sposób reakcja nie powinna odnieść skutków dyscyplinarnych. Dlatego też Esteban nie zostanie zawieszony" - napisano w wydanym oświadczeniu anulującym czerwoną kartkę.

Federacja poinformowała również, że nowy termin pucharowego spotkania, które zostało przerwane w 38. minucie przy prowadzeniu Ajaxu 1:0, zostanie wyznaczony w przyszłym tygodniu. Kibic, który próbował zaatakować Estebana, otrzymał od amsterdamskiego klubu dożywotni zakaz stadionowy.