Puchar Króla: Sędzia na Euro 2012 zawalił mecz, Callejon nowym bohaterem Madrytu (wideo)

Velasco Carballo znalazł się we wtorek wśród dwunastu sędziów głównych, którzy poprowadzą spotkania podczas Euro 2012. Hiszpan może mieć nadzieję, że UEFA nie oglądała jego ostatniego spotkania w rewanżowym meczu 1/16 Pucharu Króla. Arbiter nie podyktował rzutu karnego i już w 27. minucie wyrzucił piłkarza. Pewny awans do kolejnej rundy zapewnili sobie gracze Realu Madryt, a ze świetnej strony pokazali się rezerwowi. W 1/8 krajowego pucharu znajdzie się również Espanyol, Mallorca i Sevilla.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Pod nieobecność podstawowych graczy bohaterami Realu Madryt zostali piłkarze sprowadzeni latem. Najlepszy na boisku, Jose Callejon, ustrzelił dublet i ma już dziewięć bramek w tym sezonie na koncie, swoje najlepsze spotkanie w barwach Królewskich i premierowego gola zdobył Nuri Sahin, a bez zarzutu zaprezentował się Raphael Varane, który również występ okrasił trafieniem. Ponadto na listę strzelców wpisał się zawodnik drugiej drużyny Blancos, Joselu.

Na Santiago Bernabeu pojawiło się ponad 5000 kibiców Ponferradiny, którzy mogli się cieszyć tylko z jednego trafienia. Acoran przełamał jednak świetną serię Królewskich, którzy w Pucharze Króla nie stracili bramki przez 616 minut. Pozwoliło to pobić Realowi swój 22-letni klubowy rekord. III-ligowcy zaprezentowali się bardzo odważnie i mimo 4-bramkowej straty swoją postawą nie zawiedli kibiców.

Stratę z pierwszego meczu odrobili gracze Realu Mallorca. Co prawda we wtorek z lepszej strony pokazał się Sporting Gijon, ale dwie dość szczęśliwie bramki Balearczyków przyniosły im awans do 1/8.

Wielkie pretensje do sędziego mogą mieć piłkarze Celty Vigo. Jeden z dwunastu głównych arbitrów na EURO 2012, Velasco Carballo, najpierw nie dopatrzył się faulu w polu karnym na Davidzie Rodriguezie, a po 27. minutach za protesty i dwie żółte kartki przedwcześnie wyrzucił z placu gry Enrique de Lucasa. Po godzinie było już 3:0 dla Espanyolu Barcelona, który ostatecznie również kończył mecz w osłabieniu.

Ponadto Sevilla pokonała u siebie III-ligowe San Roque 2:1. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Frederic Kanoute, który w najważniejszych meczach odgrywa rolę rezerwowego.

Real Madryt - Ponferradina 5:1 (2:0)
1:0 - Callejon 25'
2:0 - Sahin 45'
3:0 - Varane 49'
3:1 - Acoran 54'
4:1 - Joselu 78'
5:1 - Callejon 88'

Pierwszy mecz: 2:0