Bundesliga: Gladbach - Werder 5:0, genialny mecz i hat-trick Reusa! Dwa gole Huntelaara i przełamanie Wilków (wideo)

Aż 18 goli padło w 4 sobotnich meczach 13. kolejki. Na pozycję wicelidera wysunęła się Borussia M'Gladbach po rozgromieniu Werderu. Mocno rozczarował Hannover, który wysoko uległ Wolfsburgowi. Schalke wygraną z Nuernberg dali Huntelaar i Raul.

Konrad Kostorz

Huub Stevens nieoczekiwanie od 1. minuty wystawił Alexandra Baumjohanna. 24-latek poprzednio w wyjściowej "11" znalazł się w 1. kolejce! Trener z pewnością nie żałował swojej decyzji, bo niemiecki pomocnik asystował i przy golu Klaasa-Jana Huntelaara, i Raula. W drugiej połowie Norymberga przeważała, ale w ataku szło jej beznadziejnie. Skuteczni byli za Koenigsblauen. 12. bramkę w sezonie zdobył Huntelaar, a wynik ustalił Lewis Holtby.

Bohaterem VfL Wolfsburg został Hasan Salihamidzić. Tego, że 34-letni Bośniak strzeli dwa gole, nie spodziewał się chyba nikt. Poprzednio "Brazzo" wpisał się na listę strzelców w Bundeslidze 31 marca 2007 roku, gdy występował jeszcze w Bayernie. Pierwszą bramkę Salihamidziciowi wypracował Josue, a drugą Chris. Po kontaktowym trafieniu Christiana Schulza głową w szeregi gospodarze wkradła się nerwowość, ale zespół Felixa Magatha szybko uspokoił sytuację. Celną "główką" po centrze Ashkana Dejagaha popisał się Chris, a po chwili z boiska wyleciał Didier Ya Konan, który kopnął piłkę w leżącego na murawie Makoto Hasebe. W 74. minucie wynik uderzeniem z rzutu wolnego ustalił Alexander Madlung. Wolfsburg w pełni zrehabilitował się za klęskę 1:5 w Dortmundzie. Artur Sobiech cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Fenomenalne 45 minut w wykonaniu swoich podopiecznych zobaczyli kibice na Borussia Park. Gladbach grali szybko, składnie i pomysłowo, zupełnie rozmontowując defensywę Werderu. Kolejny genialny występ zanotował Marco Reus - to już trzeci ligowy mecz z rzędu, w którym cel transferowy Bayernu i czołowych klubów Premier League wpisał się na listę strzelców co najmniej dwukrotnie. Wynik otworzył jednak Patrick Herrmann po asyście Juana Arango. Na 2:0 po indywidualnej akcji podwyższył Reus. 22-latek przedryblował Andreasa Wolfa i Sebastiana Proedla i z 14 metrów pokonał Tima Wiese. Trzeci gol to zasługa Herrmanna i strzału Reusa tym razem z 10 metrów.

Reus trafia na 2:0:

Po przerwie trwał koncert podopiecznych Luciena Favre'a. Hat-trick skompletował Reus, uderzając z 16 metrów przeciwko nogom Wiese. 5:0 zrobiło się po akcji Herrmanna i strzale Arango. Dobrze radzący sobie na początku sezonu bremeńczycy znaleźli się na łopatkach. Kwadrans przed końcem za drugą żółtą kartkę z murawy wyleciał Sokratis Papastathopoulos. W 87. minucie trener Favre zmienił Reusa, zapewniając mu owację na stojąco od kompletu 54 tysięcy widzów.

Sekundy dzieliły Herthę od wywalczenia kompletu punktów we Freiburgu. Prowadzenie beniaminkowi dał Adrian Ramos, który wykorzystał podanie-marzenie Raffaela. Tuż przed przerwą kolejny błąd w ustawieniu defensywy SC po rzucie wolnym na gola zamienił Peter Niemeyer. Kontaktowe trafienie zaliczył dżoker trenera Markusa Sorga Stefan Reisinger wprowadzony po przerwie. W 82. minucie ten sam piłkarz trafił do siatki po rzucie rożnym, ale arbiter Markus Wingenbach gola nie uznał. Wywołało to niemałe zamieszanie i przepychanki na murawie. Na skutek tych wydarzeń spotkanie zostało przedłużone aż o 5 minut. W ostatniej z nich gospodarze dopięli swego - Reisinger uratował remis po podaniu Pavla Krmasa.