Primera Division: Hat-trick Ronaldo w 14 minut, Królewscy gromią Malagę (wideo)

Właściciel Malagi zapowiedział, że jego klub zostanie trzecią siłą w Hiszpanii, która będzie rywalizować na równi z FC Barceloną i Realem Madryt. Sobotni mecz pokazał jednak, iż Andaluzyjczykom jeszcze daleko do najlepszych. Już po pierwszej połowie przegrywali z Królewskimi 0:4! Pierwsze zwycięstwo w lidze odniósł Sporting Gijon. Komplet oczek zgarnął również Espanyol Barcelona.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

W ciągu 14 minut hat-tricka skompletował Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w końcu się przełamał i zaliczył pierwsze trafienia od ponad trzech tygodni. Worek z bramkami w starciu z Malagą rozwiązał Gonzalo Higuain, który w ostatnim czasie strzela jak na zawołanie. Dla Argentyńczyka było to już dziewiąte trafienie w sezonie, a zaczął rozgrywki w roli rezerwowego i zmiennika Karima Benzemy.

Bohaterem został jednak Ronaldo, którego w Maladze nie darzą sympatią - andaluzyjskiej ekipie strzelił bowiem już 10 bramek! Tyle samo ma w tegorocznych rozgrywkach, dzięki czemu zrównał się z Lionelem Messim.

Prasa pisała o tym meczu jako o starciu Jose Mourinho i Manuela Pellegriniego. Chilijczyk stracił pracę właśnie na rzecz Portugalczyka, choć zdobył z Blancos największą liczbę punktów w jednym sezonie. Na La Rosaleda górą był jednak były szkoleniowiec Chelsea Londyn, który już po pierwszej połowie mógł być pewny trzech oczek. Malaga od pierwszego gwizdka nie zamierzała się bronić i wyszła bardzo ofensywnie ustawiona. W pierwszej odsłonie goście to wykorzystali, dzięki czemu po zmianie stron nie musieli już bać się o wynik i nie naciskali na swoich rywali. Miejscowi mieli swoje okazje, ale ponownie bez zarzutu spisał się Iker Casillas.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Sporting Gijon. Asturyjczycy pewnie pokonali beniaminka z Granady 2:0. Z kolei drugi z rzędu na wyjeździe wygrał Espanyol Barcelona. Los Pericos pokonali Racing Santander 1:0.

Sporting Gijon - Granada 2:0 (2:0)
1:0 - David Barral 6'
2:0 - Castro 42'

Racing Santander - Espanyol Barcelona 0:1 (0:0)
0:1 - Sergio Garcia 59'

Malaga - Real Madryt 0:4 (0:4)
0:1 - Higuain 11'
0:2 - Ronaldo 24'