Sparingowy piątek: Zwycięstwa Górnika, KGHM Zagłębia i Legii, wpadka Podbeskidzia

W piątek odbyło się pięć meczów sparingowych z udziałem drużyn T-Mobile Ekstraklasy. Zwycięstwa odniosły: Górnik Zabrze, KGHM Zagłębie Lubin oraz Legia Warszawa.

Szymon Mierzyński

Największa niespodzianka miała miejsce w Krakowie, gdzie IV-ligowy Hutnik pokonał Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0. Decydującego gola zdobył w 43. minucie Kamil Białkowski. Trener Robert Kasperczyk testował w tej potyczce 22-letniego pomocnika z Brazylii, Marcusa.

W najciekawszym piątkowym pojedynku Legia Warszawa wygrała u siebie z ŁKS Łódź 2:0. W ekipie Macieja Skorży na listę strzelców wpisali się Miroslav Radović i Tomasz Kiełbowicz.

Wpadkę zaliczyła Jagiellonia Białystok, która uległa białoruskiemu Niemanowi Grodno 0:2. Podopieczni Czesława Michniewicza mieli szansę na lepszy rezultat, lecz w 27. minucie Grzegorz Rasiak nie wykorzystał rzutu karnego (jego intencje wyczuł bramkarz).