Bundesliga: Porażka Borussii mimo bramki "Lewego"! 4 gole snajpera Bayernu, fatalny błąd Polanskiego (wideo)

To było sobotnie popołudnie pełne emocji. Bayern powrócił na fotel lidera po zwycięstwie 6:0! Pierwszą porażkę w sezonie poniósł Hannover. Borussia przegrała u siebie po raz pierwszy od 18 meczów! Pogromcą BVB okazał się beniaminek z Berlina.

Konrad Kostorz

Beniaminek z Berlina nie przestraszył się mistrza Niemiec i był dla niego równorzędnym oponentem. Co więcej, w 16. minucie Hertha mogła prowadzić. Obrońcom urwał się Tunay Torun i w sytuacji sam na sam trafił w słupek! Borussia z czasem zaczęła przeważać. Krótko przed upływem półgodziny Thomas Kraft z trudem poradził sobie z kąśliwym strzałem z wolnego Ilkaya Gundogana.

Spośród Polaków najlepiej poczynał sobie Łukasz Piszczek, który często zapędzał się pod bramkę swojej byłej drużyny i groźnie dośrodkowywał. Mniej widoczny był Jakub Błaszczykowski, a podania bardzo rzadko docierały do Roberta Lewandowskiego. Tymczasem tuż po przerwie na przebój poszedł Raffael i znalazł się oko w oko z Romanem Weidenfellerem. Brazylijczyk przy wydatnej pomocy Marcela Schmelzera trafił do siatki.

Raffael na 1:0 dla Herthy:

Po chwili mogło być 0:2, bowiem Raffael z woleja huknął w poprzeczkę! Już po 58 minutach murawę opuścił "Kuba", którego zmienił Ivan Perisić. To nie był niestety udany występ kapitana polskiej kadry. Ekipa Juergena Kloppa ruszyła do ataków, w efekcie czego w 71. minucie Sven Bender huknął z 25 metrów w poprzeczkę. Stara Dama nie pozostawała dłużna - 10 minut przed końcem Raffael z łatwością ograł Piszczka i trafił w słupek!

Losy meczu rozstrzygnęły się w 81. minucie. Po centrze z kornera Weidenfeller wybronił strzał Andre Mijatovicia, ale odbita od Petera Niemeyera piłka wpadła do siatki. To jednak nie był koniec emocji, ponieważ kontaktową bramkę głową zdobył Lewandowski po dośrodkowaniu da Silvy. W końcówce trwało prawdziwe oblężenie bramki Krafta, ale nie przyniosło ono efektu. W 92. minucie centymetrów zabrakło Piszczkowi...

Borussia Dortmund - Hertha Berlin 1:2 (0:0)
0:1 - Raffael 50'
0:2 - Niemeyer 81'
1:2 - Lewandowski 88'

Borussia: Weidenfeller - Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer - Bender (73' Zidan), Gundogan (46' da Silva) - Błaszczykowski (58' Perisić), Kagawa, Grosskreutz - Lewandowski.

Hertha: Kraft - Lell, Hubnik, Mijatović, Kobiaszwili - Niemeyer, Ottl - Ebert (83' Ben-Hatira), Raffael (87' Lustenberger), Torun (58' Rukavytsya) - Ramos.

Żółte kartki: Lewandowski (Borussia) oraz Hubnik, Lell, Ramos (Hertha).

Żadnych kłopotów z powrotem na fotel lidera nie miał Bayern, choć grał bez Arjena Robbena. Już w 8. minucie na czoło klasyfikacji strzelców wysforował się Mario Gomez po zagraniu Toniego Kroosa. Drugiego gola zdobył Franck Ribery, ale w momencie podania Thomasa Muellera znajdował się na spalonym. Błąd w tej sytuacji popełnił asystent Tobiasa Welza. Na 3:0 Francuz podwyższył już zgodnie z przepisami po dośrodkowaniu Rafinhy, który powrócił do wyjściowej "11". Po zmianie stron Gomez skompletował hat-tricka (przy jednym golu asystował mu Ribery) oraz dołożył bramkę z karnego i ma już na koncie 8 bramek. W 90. minucie premierowego gola w Bundeslidze strzelił Nils Petersen.

Nie będzie miło wspominał pojedynku z Wieśniakami Eugen Polanski. Reprezentant Polski w 16. minucie stracił w środku pola piłkę na rzecz Roberto Firmino, który popędził na bramkę, zwiódł trójkę defensorów i pokonał Heinza Muellera. Die Nullfuenfer nie mieli najlepszego dnia. Jeszcze przed przerwą po faulu Zdenka Pospecha rzut karny wykorzystał Ryan Babel. Holender podwyższył na 3:0, gdy po błyskawicznej kontrze świetnie podał mu Daniel Williams. Polanski rozegrał 90 minut.

Pierwszej w sezonie porażki doznali piłkarze Hannoveru. Trener Mirko Slomka nie zdecydował się jeszcze na uwzględnienie w meczowej "18" rekonwalescenta Artura Sobiecha. W Stuttgarcie przeważali gospodarzy, którym prowadzenie dał Shinji Okazaki po precyzyjnej centrze Martina Harnika. Po przerwie pięknego gola z 25 metrów strzelił Zdravko Kuzmanović. Bez większych kłopotów wygrali też Gladbach. Gdyby ekipa Luciena Favre'a była bardziej skuteczna, znacznie wyżej pokonałaby K'lautern. A tak jedyne trafienie zaliczył Juan Arango, który wolejem na bramkę zamienił centrę Tony'ego Jantschke.