Zasłużony awans - komentarze trenerów po meczu Wisła Kraków - Liteks Łowecz

Wisła Kraków w dobrym stylu awansowała do barażów o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, pokonując w dwumeczu Liteks Łowecz 2:1 i 3:1. Klasę Białej Gwiazdy uznał trener Bułgarów, Ljubosław Penew.

Maciej Kmita

Robert Maaskant (trener Wisły Kraków): - Zagraliśmy bardzo profesjonalnie i mądrze. Moja obrona zagrała bardzo kompaktowo, w ogóle cały zespół zanotował świetny występ. Wybraliśmy inną taktykę niż w pierwszym meczu i ona się sprawdziła. Jestem szczęśliwy, ale jeszcze nie podekscytowany. Do pełni szczęścia brakuje nam awansu do Ligi Mistrzów i teraz pora na ten drugi krok.

Ljubosław Penew (trener Liteksu Łowecz): - Pierwsze minuty w naszym wykonaniu były bardzo dobre, atakowaliśmy Wisłę. Gol Wisły pod koniec pierwszej połowy praktycznie ułożył spotkanie. Wisła była lepszą drużyną, nie mogliśmy się jej przeciwstawić. Czy winię sędziego? Nigdy nie komentuję pracy sędziów. Mam swój punkt widzenia, ale nie chcę o tym publicznie mówić. Musimy myśleć teraz o eliminacjach Ligi Europejskiej.