El. LM: Mierzejewski niesłusznie wyrzucony z boiska? (wideo)

Przy wyniku 1:1 rewanżowego spotkania 3. rundy eliminacji LM Trabzonsporu z Benfiką Lizboną czerwoną kartkę za uderzenie łokciem w twarz rywala ukarany został Adrian Mierzejewski. Czy polski pomocnik miał zamiar sfaulować Maxi Pereirę?

Konrad Kostorz

Na Estadio da Luz Orły pokonały wicemistrza Turcji 2:0. Gdy w 19. minucie rewanżu do siatki trafił Nolito, stało się jasne, że ekipa Senola Gunesa nie awansuje do Ligi Mistrzów. Trabzonspor walczył jednak ambitnie i za sprawą Paolo Henrique wyrównał. Nie wiadomo, jak to potoczyłoby się spotkanie, gdyby tuż po przerwie o centymetry nie pomylił się Burak Yilmaz.

Gdy Turcy zaczęli przejmować inicjatywę, w 58. minucie z boiska usunięty został Adrian Mierzejewski. Były gwiazdor Polonii Warszawa w walce o górną piłkę trafił łokciem złotego medalistę Copa America, Urugwajczyka Maxi Pereirę, a arbiter Aleksandar Stavrev ukarał go czerwoną kartką. To zdarzenie podcięło skrzydła ekipie z Trabzonu, która w końcówce mogła stracić niejednego gola. Nie najlepsze 64 minuty rozegrał Paweł Brożek. Błędów w defensywie przez 90 minut nie ustrzegł się natomiast Arkadiusz Głowacki.