Sparingowo: Polonia pokonała mistrza Niemiec, Cani lepszy od Lewandowskiego!

7. zespół Ekstraklasy lepszy od Borussii Dortmund! Czarne Koszule wygraną zawdzięczają golom Marcina Baszczyńskiego i debiutującego Edgara Caniego. W niemieckim zespole wystąpili Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski.

Konrad Kostorz

Mistrzowie Niemiec do spotkania w Altach przystąpili w eksperymentalnym zestawieniu. Tym razem do siatki nie trafił Robert Lewandowski. Polski napastnik, który w poprzednich 4 sparingach 4 razy wpisał się na listę strzelców, tym razem nie stworzył sobie dogodnych okazji. W kadrze meczowej dortmundczyków zabrakło Jakuba Błaszczykowskiego, a na drugą połowę na murawie pojawił się Łukasz Piszczek.

Poloniści nie mieli wprawdzie przewagi, ale nie odstawali od Borussii. Aktywny był duet Robert Jeż - Daniel Sikorski. Wśród Niemców nieskutecznością raził Damien Le Tallec. Po przerwie trafienie zaliczył konkurent "Lewego", Mohamed Zidan, który nie dał szans Sebastianowi Przyrowskiemu. Zespół Jacka Zielińskiego wyrównał niemal natychmiast - po podaniu Jeża z bliska na listę strzelców wpisał się Marcin Baszczyński.

Znakomity debiut zaliczył wypożyczony z US Palermo Edgar Cani, który ledwie 4 minuty po wejściu na murawę głową wykorzystał centrę Jeża. W końcówce świetną okazję na doprowadzenie do wyrównania zmarnował Felipa Santana. Dla BVB była to pierwsza porażka podczas okresu przygotowawczego. Warszawianie tymczasem zrewanżowali się za niedawną przegraną 0:1 z innym zespołem Bundesligi, SC Freiburg.

Przed rozpoczęciem sezonu Czarne Koszule zmierzą się jeszcze z Olympiakosem Pireus (19 lipca) oraz Podbeskidziem Bielsko-Biała (23 lipca). "Polska" Borussia z kolei w najbliższy wtorek i środę weźmie udział w T-Home-Cup w Moguncji. Zespół Juergena Kloppa zagra z gospodarzami oraz bądź z Bayernem, bądź z Hamburgerem SV. Po 4 dniach piłkarze BVB oficjalnie zainaugurują sezon meczem o Superpuchar Niemiec z Schalke 04.

Borussia Dortmund - Polonia Warszawa 1:2 (0:0)
1:0 - Zidan 50'
1:1 - Baszczyński 61'
1:2 - Cani 72'

Borussia: Langerak (46' Focher) - Hornschuh (46' Piszczek), Subotić (46' Huebner), Hummels (46' Santana), Kringe (46' Loewe) - Kehl (46' Leitner), Gundogan - Le Tallec, Zidan, Perisić (46' Grosskreutz) - Lewandowski (46' Kagawa).

Polonia: Przyrowski - Baszczyński (63' Mynar), Jodłowiec, Kokoszka (63' Todorovski), Sadlok (46' Brzyski) - Bonin (46' Szultes), Piątek (63' Tosik), Trałka, Bruno (46' Wszołek) - Jeż (73' Przybecki) - Sikorski (68' Cani).