Premier League: Nieziemski gol Rooney'a dał zwycięstwo MU (wideo)

Czerwone Diabły zwyciężyły w derbach Manchesteru, które zainaugurowały zmagania w 27. kolejce Premier League. Kapitalną bramkę zdobył 12 minut przed końcem meczu Wayne Rooney. Anglik trafił do siatki The Citizens z przewrotki!

Bartosz Zimkowski

Niespodziewanie na ławce rezerwowych Sir Alex Ferguson posadził najlepszego strzelca Premier League Dimitara Berbatova. Z kolei wśród zmienników zabrakło Tomasza Kuszczaka. Man City również zagrał tylko jednym wysuniętym napastnikiem, którym był Carlos Tevez.

Już po czterech minutach goście powinni byli prowadzić. Tevez kapitalnie podał do Davida Silvy, lecz mistrz świata spudłował z pięciu metrów. W odpowiedzi potężnie uderzył Luis Nani. Portugalczyk - podobnie jak Silva - nie trafił w światło bramki.

W pierwszych fragmentach meczu lepiej spisywali się goście. Częściej atakowali bramkę rywali, lecz nie potrafili trafić do siatki Edwina Van der Sara. Mogło zemścić się to w 34. minucie, gdy po dośrodkowaniu Ryana Giggsa głową uderzył Darren Fletcher. Na posterunku był jednak Joe Hart i bramka nie padła.

Siedem minut później Old Trafford mogło już celebrować gola zdobytego przez gospodarzy. Znów w roli głównej wystąpił Giggs, którego prostopadłe podanie trafiło do Naniego. Portugalczyk oddał płaski strzał i do przerwy wicemistrzowie Anglii prowadzili 1:0.

Tuż po zmianie stron Roberto Mancini zdecydował się na pierwszą zmianę. Na boisku zameldował się Shaun Wright-Phillips. Kilka minut później Włoch zdecydował się na kolejną roszadę. Obok Teveza biegał w ataku Edin Dzeko. Zmiany te przyniosły bramkę już w 65. minucie. Trzeba od razu dodać, że była bardzo przypadkowa, gdyż po strzale Dzeko futbolówka uderzyła w plecy Silvy i wpadła do siatki Man Utd.

Ferguson zareagował bardzo szybko, posyłając do boju Dimitara Berbatova. Jednak to nie on został bohaterem. 12 minut przed końcem kapitalnym strzałem z przewrotki popisał się Wayne Rooney i to Anglik dał zwycięstwo Czerwonym Diabłom.

Manchester United - Manchester City 2:1 (1:0)
1:0 - Nani 41'
1:1 - Dzeko 65'
2:1 - Rooney 78'

Man Utd: Van ser Sar - O'Shea, Smalling, Vidić, Evra, Fletcher, Scholes (79' Carrick), Anderson (67' Berbatov), Nani, Giggs, Rooney.

Man City: Hart - Richards, Kompany, Lescott, Zabaleta, Milner (60' Dzeko), Barry, Yaya Toure, Kolarov (52' Wright-Phillips), Silva, Tevez.

Żółte kartki: Scholes, Giggs (Man Utd) oraz Milner, Kompany (Man City).

Sędzia: Andre Marriner.