Polskie media o meczu Juventus - Lech

Remis 3:3 wywalczony przez Lecha Poznań w meczu z Juventusem Turyn został uznany przez polskie media za sukces drużyny Jacka Zielińskiego. Wszyscy podkreślają znakomitą grę Artjomsa Rudnevsa.

Damian Gapiński

Przegląd Sportowy: Rudnevs show!

Mistrz Polski sprawił wielką sensację i zremisował 3:3 ze słynnym Juventusem Turyn. To był wielki dzień napastnika Kolejorza Artjomsa Rudnevsa! Łotysz znakomicie zadebiutował w barwach Lecha Poznań w Lidze Europejskiej i strzelił trzy gole na Stadio Olimpico! Trafiał w 14, 30 i 90 minucie.

Gazeta Wyborcza: Hat trick Rudnevsa ratuje remis!

Po golach Rudnevsa Lech niespodziewanie prowadził w Turynie. Zaspał tuż przed przerwą i tuż po niej. Gdy gola dla Juventusu w fantastyczny sposób 36- letni kapitan del Piero wydawało się, że to koniec. Ale znów zachwycił Rudnevs - sensacja w pierwszym meczu LE!

Polska The Times: Sensacja w Turynie. Juventus - Lech 3:3

W Turynie zaczęło się sensacyjnie dla Lecha po dwóch golach Artjomsa Rudnevsa. Potem Juventus rzucił się w pogoń, ale końcówka znów należała do Kolejorza. Mistrz Polski zremisował 3:3. To fantastyczny wynik na początek rywalizacji w fazie grupowej Ligi Europejskiej.

Dziennik: Hat trick Rudnevsa. Lech remisuje w Turynie 3:3

Lech Poznań zaczął walkę w fazie grupowej Ligi Europejskiej. I od razu od mocnego akcentu - "Kolejorz" zmierzył się w Turynie z Juventusem. Zaczęło się fantastycznie - od prowadzenia 2:0. Ale druga połowa przyniosła bolesne zderzenie z rzeczywistością - Juve konsekwentnie odrabiało straty. W ostatniej z doliczonych minut Lech zdołał jednak zremisować i skończyło się na wyniku 3:3.

Fakt: Juventus - Rudnevs 3:3

Lech Poznań ma nowego bohatera. Artjoms Rudnevs (22 l.) strzelił trzy bramki i mistrz Polski sensacyjnie zremisował na Stadio Olimpico z Juventusem Turyn 3:3. To największa niespodzianka pierwszej kolejki spotkań w fazie grupowej Ligi Europejskiej.