Turcja: Premierowy gol i kontuzja Głowackiego, Trabzonspor liderem (video)

Arkadiusz Głowacki w czwartym oficjalnym występie dla Trabzonsporu zdobył swojego premierowego gola. "Głowa" wpisał się na listę strzelców w poniedziałkowym spotkaniu kończącym 2. kolejkę tureckiej Super Lig z Fenerbahce Stambuł. Polak z powodu kontuzji przedwcześnie zakończył swój występ.

Maciej Kmita

Trabzonspor po kwadransie gry prowadził już 2:0 po samobójczym trafieniu Mehmeta Topuza i golu Ibrahima Yattary. Kontaktowego gola zdobył w 28. minucie Diego Lugano, a minutę później "Głowa" zdobył bramkę na 3:1 dla Trabzonsporu. 31-letni stoper wykorzystał dośrodkowanie Yattary z rzutu wolnego i uderzeniem głową pokonał Fehmi Mert Günoka. Wynik meczu jeszcze przed przerwą ustalił Topuz, tym razem trafiając do właściwej bramki.

W 64. minucie Głowacki zakończył swój występ z powodu kontuzji. Na razie nie wiadomo czy uraz wykluczy go ze zgrupowania reprezentacji Polski przed meczami z Ukrainą i Australią, na które powołał go Franciszek Smuda.

Po dwóch rozegranych spotkaniach drużyna Głowackiego z kompletem punktów jest liderem tabeli. Oprócz niej, 6 "oczek" udało się zainkasować tylko Bursasporowi i Kayserisporowi, ale to Trabzonspor spośród tej trójki ma najkorzystniejszych bilans bramkowy.