Wysoka wygrana Stalówki z Kozienicami

Piłkarze Stali Stalowa Wola w kolejnym meczu kontrolnym przed starem w drugiej lidze wygrali 4:0 z KS Janików-Kozienice. W zielono-czarnych barwach sprawdzanych było kilku nowych graczy

Kamil Górniak

W sobotnie przedpołudnie drugoligowi gracze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z czwartoligowym KS Janików-Kozienice. Od początku zawodów widać było zdecydowaną przewagę spadkowicza z zaplecza ekstraklasy. Stalowcy w pierwszym kwadransie dość spokojnie prowadzili grę. W 16. minucie ładnie lewą stroną przedarł się Krystian Getinger, ale dośrodkowanie do Daniela Radawca przejął bramkarz klubu z Kozienic. Chwile potem akcję z drugiej strony boiska przeprowadził Jarosław Piątkowski, ale tym razem przestrzelił głową Kamil Gęśla. Pięć minut później nastąpiła kopia akcji, lecz teraz Gęśla będąc na trzecim metrze od bramki nie trafił w piłkę.

W 25. minucie padła pierwsza bramka dla Stali. Z głębi pola w szesnastkę zagrał Marek Kusiak, piłkę przejął Gęśla i w sytuacji sam na sam zdobył gola strzałem w krótki słupek. Do przerwy Stalowcy mieli jeszcze dwie szanse na kolejne trafienie, ale zarówno Kusiak jak i Piątkowski przestrzelili. Druga odsłona mecze kontrolnego rozpoczęła się bardzo dobrze dla zielono-czarnych. W 55. minucie po dośrodkowaniu Piątkowskiego w pole karne, piłkę do Radawca zgrał Gęśla i napastnik Stali zdobył bramkę. 120 sekund później było już 3:0. Znów w głównej roli wystąpił Piątkowski, który dośrodkował do Kamila Gęśli i wychowanek Stalówki po raz drugi w tym spotkaniu umieścił piłkę w siatce.

Trener Stali Sławomir Adamus na murawę po kolei wprowadzał wychowanków Stali, którzy na tle rywala prezentowali się całkiem nieźle. W 62. minucie powinno być 4:0, ale Łukasz Stręciwilk z kilku metrów posłał piłkę nad bramką. W 71. minucie Piotr Gilar mając praktycznie pustą bramkę źle uderzył w piłkę, która trafiła w ręce golkipera gości. Chwile potem Rafał Walczyk bardzo ładnie uderzył z dystansu, ale Stalówka wywalczyła tylko rzut rożny. W 75. minucie było już 4:0, dzięki dobremu uderzeniu Stręciwilka. Potem jeszcze dwukrotnie Stalowcy próbowali szczęścia, ale w dogodnych sytuacjach Damian Paprocki i Łukasz Stręciwilk strzelali prosto w bramkarza ekipy z Kozienic.

W pojedynku z KS Janików-Kozienice opiekun zielono-czarnych przyglądał się grze czterem zawodnikom: Tomaszowi Demusiakowi, Maciejowi Witkowki, Sebastianowi Hajdukowi i Damianowi Rożejowi. Szansę na angaż w Stalowej Woli ma pierwsza trójka. Praktycznie wszyscy zawodnicy, którzy zagrali w tej potyczce zaprezentowali się dobrze. - Były momenty niezłej gry. To jednak był przeciwnik z czwartej ligi. Musi być więc różnica w grze z takim zespołem. Cieszy, że Kamil Gęśla strzelił te bramki i się przełamuje. Liczę, że będę miał z niego pożytek. W niektórych momentach widać było ten pomysł na grę. Musimy jeszcze poprawić niektóre elementy, jak chociażby organizacja gry po stracie piłki - powiedział portalowi SportoweFakty.pl trener Stali Sławomir Adamus.

Stal Stalowa Wola - KS Janików-Kozienice 4:0 (1:0)
1:0 - Gęśla 25’
2:0 - Radawiec 55’
3:0 - Gęśla 57’
4:0 - Stręciwilk 75’

Stal Stalowa Wola: Dydo - Demusiak, Kusiak, Witek, Getinger, Piątkowski, Horajecki, Kachniarz, Turczyn, Radawiec, Gęśla. Ponadto grali: Wieprzęć, Drozd, Stręciwilk, Paprocki, Gilar, Walczyk, Rożej, Bednarz, Hajduk, Chamera.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!