Serie A: Osłabiony Inter za silny na Milan

Inter Mediolan po raz drugi w tym sezonie pokonał AC Milan. Tym razem popularni Nerazzurri zaaplikowali swojemu lokalnemu rywalowi dwie bramki, nie tracąc żadnej, co oznacza, że w dwumeczu trafili do siatki Rossoneri sześciokrotnie, a sami zachowali czyste konto.

Adam Kiołbasa

Nerazzurri od początku dominowali, ale Nelson Dida w znakomity sposób dwukrotnie powstrzymał Wesleya Sneijdera, chociaż przy pierwszym strzale Holendra mogło się wydawać, że futbolówka odbiła się od słupka. W 10. minucie golkiper Rossonerich po strzale Diego Milito jednak skapitulował. Kiedy w 26. w niezrozumiałych okolicznościach Sneijder zobaczył czerwoną kartkę, za ironiczne oklaski w kierunku arbitra wydawało się, że goście zdominują to spotkanie. Podopieczni Leonardo co prawda zaatakowali, ale zdecydowanie brakowało im skuteczności i do przerwy pomimo kilku okazji wynik już nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie Nerazzurri grali bardzo mądrze i chociaż oddali inicjatywę rywalowi, to nastawili się na grę z kontrataku, która co najważniejsze była skuteczna. Po jednej z akcji Goran Pandev trafił w słupek, ale w 65. popisał się znakomitym uderzeniem i tym samym ustalił wynik pojedynku na 2:0. AC Milan do końca atakował, ale nie do pokonania był Julio Cesar.

Już w doliczonym czasie gry Lucio za zagranie ręką zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, a czerwono-czarni otrzymali jedenastkę. Jak pokazały powtórki, decyzja sędziego była błędna i sprawiedliwości stało się zadość, strzał Ronaldinho Gaucho obronił golkiper aktualnego Mistrza Włoch.

Po 21. kolejkach zawodnicy Jose Mourinho z 49 punktami na koncie przewodzą stawce. Rossoneri mają 40 oczek i są wiceliderem.

Inter Mediolan - AC Milan 2:0 (1:0)
1:0 - Milito 10'
2:0 - Pandev 65'

Inter:
Julio Cesar, Maicon, Lucio, Samuel, Santon, J. Zanetti, Cambiasso, Muntari (87' Cordoba), Sneijder, Pandev (66' Thiago Motta), D. Milito (81' Balotelli).

Milan: Dida, Abate, Thiago Silva, Favalli, Antonini (77' Jankulovski), Gattuso (46' Seedorf), Pirlo, Ambrosini (80' Huntelaar), Beckham, Borriello, Ronaldinho.

Inne wydarzenia: Ronaldinho (Milan) w 90+1. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

Żółte kartki: Lucio, Muntari (Inter) oraz Beckham, Favalli, Thiago Silva (Milan).

Czerwone kartki: Sneijder /26'/, Lucio /90+1'/ (Inter).

Sędzia: Rocchi.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)