Puchar Ligi Angielskiej: Arsenal za burtą, błąd Fabiańskiego (video)

Arsenal Londyn dołączył do Manchesteru United oraz Liverpool i także odpadł z Pucharu Anglii. Przegrał ze Stoke City 1:3, a 90 minut w barwach Kanonierów zaliczył Łukasz Fabiański. Polak popełnił błąd przy pierwszym golu.

Bartosz Zimkowski

Arsenal stracił bramkę już w pierwszej minucie (film video poniżej). Wówczas źle zachował się Łukasz Fabiański, który czekał aż piłka wpadnie mu "do koszyczka". Uprzedził go Ricardo Fuller.

Goście jeszcze w pierwszej połowie doprowadzili do wyrównania, gdy strzał Denilsona wylądował w siatce Stoke. Po drodze futbolówka odbiła się od dwóch zawodników The Potters.

12 minut przed końcem Fuller głową pokonał Fabiańskiego, a kilka minut później Dean Whitehead postawił kropkę nad "i".

Fabiański grał bardzo niepewnie. Wiele razy mylił się razy się przy dośrodkowaniach i jego konto obciąża pierwsza bramka. Być może był to ostatni występ Polaka w tym sezonie w barwach Arsenalu. Kanonierzy odpadli już z Pucharu Ligi i Pucharu Anglii. Arsene Wenger w innych rozgrywkach stawia na Manuela Almunię.

Stoke City - Arsenal Londyn 3:1 (1:1)
1:0 - Fuller 1'
1:1 - Denilson 42'
2:1 - Fuller 78'
3:1 - Whitehead 86'