Polacy w ligach zagranicznych: Bramki Zieńczuka, Żurawskiego oraz Marcina Żewłakowa

Spośród polskich piłkarzy grających w czołowych i mniej znaczących ligach zagranicznych bramki zdobyli: Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi), Maciej Żurawski (Omonia Nikozja) oraz Marcin Żewłakow (APOEL Nikozja). Na wszystkich boiskach europejskich ujrzeliśmy 20 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Marek Zieńczuk strzelił gola w meczu przeciwko Iraklís Saloniki 4:3 (3:2). Polak rozegrał cały mecz, wpisując się na listę strzelców w 18. minucie. W drużynie gości nie wystąpił Wojciech Kowalewski.

Maciej Żurawski zdobył bramkę w meczu z AÉP 3:1 (2:1). Były reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 41. minucie meczu. Było to trzecie trafienie byłego zawodnika Larissy w tym sezonie.

Marcin Żewłakow zdobył gola w meczu przeciwko A.P.O.P Kinýras 3:1 (1:0). Polak grał do 63. minuty i zmienił go Áthos Solomoú. Brat Michała wpisał się na listę strzelców w 3. minucie spotkania i było to jego drugie trafienie w lidze. Kamil Kosowski (APÓEL) rozegrał całe spotkanie, a Adrian Sikora (APÓEL) jest kontuzjowany, więc nie mógł wystąpić w tym meczu.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier Leauge

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - 90 minut w meczu ligowym z Fulham (0:3)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu ligowym z Hull City (3:0)

Championship
Radosław Majewski (Nottingham Forrest) - do 69. minuty w meczu ligowym z Preston North End (3:0)
Grzegorz Rasiak (Reading) - 90 minut w meczu z Bristol City (1:1)

Leauge One
Bartosz Białkowski (Southampton) - 90 minut w meczu ligowym z Leeds United (0:1)
Wojciech Szczęsny (Brentford) - 90 minut w meczu ligowym z Milton Keynes Dons (1:0)
Paweł Abbott (Oldham Athletic) - poza kadrą w meczu ligowym z Wycombe Wanderers (2:2)

Belgia

Dawid Janczyk (KSC Lokeren) - do 78. minuty w meczu ligowym z KAA Gent (0:1)

Cypr

Maciej Żurawski (Omonia Nikozja) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z AEP (3:1)
Kamil Kosowski (APOEL Nikozja) - 90 minut w meczu ligowym z A.P.O.P (3:1)
Marcin Żewłakow (APOEL Nikozja) - do 63. minuty i bramka w meczu ligowym z A.P.O.P (3:1)
Adrian Sikora (APOEL Nikozja) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z A.P.O.P (3:1)

Francja

Ligue 1

Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - rezerwowy w meczu ligowym z Toulouse (1:1)
Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z Toulouse (1:1)
Ludovic Obraniak (OSC Lille) - rezerwowy w meczu ligowym z Le Mans (3:0)

Grecja

Alpha Ethniki

Marcin Baszczyński (Atromitos Ateny) - 90 minut w meczu ligowym z Panthrakikosem (3:0)
Arkadiusz Malarz (AE Larisa) - 90 minut w meczu ligowym z Levadiakosem (0:3)
Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - poza kadrą w meczu ligowym z Xanthi (3:4)
Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Iraklisem (4:3)
Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - rezerwowy w meczu ligowym z Ergotelis (2:0)
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - rezerwowy w meczu ligowym z Asteras Tripolis (0:2)
Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - 90 minut w meczu ligowym z Arisem (0:1)
Euzebiusz Smolarek (AO Kavala) - nie zgłoszony do rozgrywek. nie mógł wystąpić w meczu ligowym z Panioniosem (2:1)

Hiszpania

Jerzy Dudek (Real Madryt) - rezerwowy w meczu ligowym z Real Saragossa (6:0)

Niemcy

Bundesliga

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - do 78. minuty w meczu ligowym z Freiburgiem (1:0)
Artur Wichniarek (Hertha Berlin) - rezerwowy w meczu ligowym z Bayernem (2:5)
Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - 90 minut w meczu ligowym z Bayernem (2:5)
Tomasz Zdebel (Bayer Leverkusen) - rezerwowy w meczu ligowym z Borussią Moenchengladbach (3:2)
Tomasz Bobel (Bayer Leverkusen) - poza kadrą w meczu ligowym z Borussią Moenchengladbach (3:2)
Jacek Krzynówek (Hannover 96) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z VfL Bochum (2:3)

2. Bundesliga
Łukasz Szukała (Alemannia Aachen) - nie wystąpił w meczu ligowym z Duisburg (2:0)

Portugalia

Paweł Kieszek (SC Braga) - rezerwowy w meczu ligowym z Pacos Ferreira (1:0)
Przemysław Kaźmierczak (Vitoria Setubal) - od 75. minuty w meczu ligowym z Maritimo Funchal (3:2)

Szkocja

Artur Boruc (Celtic Glasgow) - 90 minut w meczu ligowym z Hearts (1:2)
Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Hearts (1:2)
Dawid Kucharski (Heart of Midlothian) - od 86. minuty w meczu ligowym z Celticem (2:1)

Turcja

Marcin Kuś (İstanbul Büyükşehir) - nie wystąpił w meczu ligowym z Ankaraspor (3:0)

Włochy

Serie A

Błażej Augustyn (Catania Calcio) - rezerwowy w meczu ligowym z Juventusem (2:1)

Serie B
Bartosz Salamon (Brescia Calcio) - poza kadrą w meczu ligowym z Modena (1:0)
Adam Kokoszka (Empoli) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Albinoleffe (0:2)

Łącznie minut: 1567 minut
Średnia ilość minut: 48 minut 58 sekund / mecz