Premier League: Manchester City nie dał rady beniaminkowi

Burnley zdobyło swój pierwszy punkt na wyjeździe w meczu 12. kolejki Premier League. Z The Clatters nie potrafili wygrać piłkarze Manchesteru City i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3. Aston Villa wygrała z kolei z Boltonem Wanderers aż 5:1.

Bartosz Zimkowski

Na Molineux dobrą formą błysnął Arsenal Londyn. Kanonierzy prowadzili z Wolverhampton Wanderers już po pierwszej połowie 3:0. Aż dwie bramki były samobójcze i już po 45. minutach było wiadomo kto wygra. Arsenal stracił bramkę tuż przed końcem, kiedy Craddock zrehabilitował się za samobójcze trafienie i skierował futbolówkę do właściwej bramki. Arsenal awansował na drugie miejsce. Wilki z kolei znalazły się pod kreską.

Na powierzchnie wydostało się Blackburn Rovers. Sam Allardyce mógł triumfować w meczu z Portsmouth. The Pompey pozostali zatem ostatnią drużyną ligi, a na Ewood Park ulegli 1:3.

Popis dali także zawodnicy Aston Villi. Pokonując Bolton Wanderers aż 5:1 awansowali na piąte miejsce. O jedno "oczko" niżej spadł Manchester City. The Citizens zawiedli na całej linii remisując na swoim stadionie z Burnley 3:3. Dla The Clatters był to pierwszy wyjazdowy punkt zdobyty w tym sezonie.

Ciekawie było na White Hart Lane, gdzie Tottenham Hotspur pokonał Sunderland 2:0. W brodę może pluć sobie Darren Bent, były zawodnik Kogutów. Bardzo chciał się przypomnieć kibicom w Londynie, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

W niedzielę kolejne mecze. Na Stamford Bridge w hicie Chelsea Londyn zagra z Manchesterem United.