Młoda Ekstraklasa: Obrodziło czerwonymi kartkami

W sobotę odbyły się cztery mecze 12. kolejki Młodej Ekstraklasy. Emocji nie zabrakło. Odnotowano bowiem 12 goli i aż 5 czerwonych kartek.

Szymon Mierzyński

Najciekawszy pojedynek - PGE GKS Bełchatów z Cracovią Kraków - zakończył się remisem 2:2. W pozostałych spotkaniach wyłoniono zwycięzców. Najpewniej triumfował Piast Gliwice, który pokonał na wyjeździe Lechię Gdańsk 2:0.

U siebie wygrały Odra Wodzisław i Wisła Kraków. Ekipa z południa rozprawiła się z Arką Gdynia, mimo że od 69. minuty musiała radzić sobie w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Bartłomiej Sikorski. Przyjezdni nie wykorzystali liczebnej przewagi, w dodatku tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego stracili Sebastiana Białasa i Bartosza Brodzińskiego, których również wykluczono.

Ogromna dramaturgia towarzyszyła potyczce Wisły Kraków z Koroną Kielce. Biała Gwiazda prowadziła już 3:0, jednak w drugiej połowie z boiska zostali wyrzuceni Wojciech Cygal i Łukasz Burliga. Goście zaczęli odrabiać straty, ale czasu wystarczyło im tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki.

W poniedziałek odbędą się dwa ostatnie mecze 12. kolejki. Polonia Warszawa podejmie Jagiellonię Białystok, a Śląsk Wrocław zmierzy się z Lechem Poznań.