Ligue 1: Olympique Lyon rozgromił AC Arles, zwycięstwo Girondins Bordeaux

Olympique Lyon nie zawiódł i zdobył trzy punkty w konfrontacji z outsiderem - AC Arles. Z kolei gracze Girondins Bordeaux pokonali na wyjeździe Stade Brest.

Piotr Robaczyński

Na Stade Gerland gospodarze od początku prezentowali się lepiej od znacznie niżej notowanego rywala. Prowadzenie mogli objąć już w 8. minucie, gdy Yoann Gourcuff z rzutu wolnego uderzył w poprzeczkę. Chwilę później Vincenta Plante zdołał już pokonać Lisandro Lopez, Argentyńczyk po podaniu Jimmy'ego Brianda z prawego skrzydła uderzył nie do obrony z piątego metra.

Tylko cztery minuty czekali kibice na kolejnego gola. Tym razem Lisandro genialnie odegrał piłkę piętką do partnera, Miralem Pjanic uciekł obrońcom i w sytuacji sam na sam z bramkarzem bez problemu posłał piłkę do siatki. Piłkarze OL spokojnie kontrolowali przebieg meczu i po przerwie nadal atakowali właściwie bezradnego rywala.

Jeszcze dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Lisandro. W 51. minucie po precyzyjnym dośrodkowaniu Cesara Delgado strzelił głową, a wkrótce wykorzystał dogranie Bafetimbi Gomisa. Wynik na 5:0 ustalił Michel Bastos, który oddał precyzyjny strzał z dystansu. Zwycięstwo to trzeba określić mianem najniższego możliwego wymiaru kary. OL strzelił bowiem jeszcze dwa gole nieuznane przez sędziego.

Trzy punkty w niedzielę dopisali do swojego dorobku także podopieczni Jeana Tigany. Girondins Bordeaux zmierzyło się na wyjeździe ze Stade Brest. Do przerwy goście nie zdołali objąć prowadzenia, ale w drugiej połowie trzykrotnie pokonali Steeve'a Elanę, co spokojnie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa. Po 26. kolejce awansowali na 7. pozycję w tabeli Ligue 1.