Cypr: Debiut Wojciecha Kowalewskiego w Anorthosisie Famagusta

W niedzielnym spotkaniu 21. kolejki cypryjskiej ekstraklasy z Doxą Katokopias w barwach Anorthosisu Famagusta zadebiutował Wojciech Kowalewski. Drużyna polskiego bramkarza zwyciężyła 4:1.

Maciej Kmita

Kowalewski jest graczem Anorthosisu od 17 stycznia, ale dopiero teraz doczekał się debiutu w zespole. Nowym klubem polskiego bramkarza, którego po spadku z rosyjskiej Priemjer-Ligi nie chciał zatrzymać Sibir Nowosybirsk, miała być Arka Gdynia, ale w ostatniej chwili "Gibon" zdecydował się przyjąć ofertę Anorthosisu.

Były reprezentant Polski skapitulował w 34. minucie niedzielnego meczu przy stanie 1:0 dla Anorthosisu za sprawą Diego Galeano. Remis utrzymywał się do przerwy, a w drugiej połowie ekipa Kowalewskiego strzeliła trzy bramki.

Anorthosis w ostatnich pięciu spotkaniach sięgnął po 13 punktów i ciągle walczy o wywalczenie prawa gry w barażach o mistrzostwo kraju, w których po zakończeniu sezonu zasadniczego rywalizować będą cztery najlepsze drużyny. W tym momencie Anorthosis zajmuje 5. lokatę ze stratą dwóch punktów do Apollonu Limassol, ale ma o jedno spotkanie rozegrane mniej, niż zespół Kamila Kosowskiego.