Polacy w Grecji: Tylko Wisio zdobył komplet punktów

W sobotę oraz niedzielę odbyła się 22. seria najwyższej klasy rozgrywkowej w Grecji (Super League). W tej kolejce z dobrej strony pokazał się Tomasz Wisio, który będąc nominalnym obrońcą wyróżnił się także w ofensywie.

Wojciech Święch

Marcin Baszczyński (PAE Atromitos Ateny) - polski obrońca wyjazdowy mecz przeciwko Skodzie Xanthi rozpoczął w wyjściowym składzie swojej drużyny. W 27. minucie pomocnik miejscowych, Diego Quintana chciał zaskoczyć golkipera Atromitosu. Jednak futbolówka odbita od Baszczyńskiego i opuściła plac gry. Defensor zagrał całe spotkanie. Atromitos przegrał na boisku rywala w stosunku 0:3.

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - Brazylijczyk z polskim paszportem cały derbowy mecz z Panathinaikosem obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych. AEK doznał porażki w stosunku 1:3.

Radosław Matusiak (Asteras Tripolis) - klub byłego piłkarza Cracovii zmierzył się na wyjeździe z Iraklisem. Szkoleniowiec Pavlos Dermitzakis nie wziął do Salonik polskiego napastnika. Nasz rodak nie jest podobno przygotowany do gry. Sportowa prasa w Helladzie w weekend podała informację, że Matusiak zmaga się obecnie z grypą. W niedzielę Asteras na boisku rywala wywalczył remis w stosunku 0:0.

Marek Saganowski (PAE Atromitos Ateny) - polski napastnik zagrał od pierwszej do ostatniej minuty w spotkaniu przeciwko Skodzie Xanthi (0:3).

Robert Szczot (Iraklis Saloniki) - polski pomocnik wyleczył już kontuzję uda. Jednak zdaniem sztabu szkoleniowego Iraklisu nasz rodak nie jest jeszcze przygotowany do rytmu meczowego. W związku z tym w trakcie pojedynku przeciwko Asterasowi Tripolis były zawodnik Górnika Zabrze nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych miejscowych. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - klub defensora zagrał w Atenach z Panionisem. Goście pod nieobecność naszego rodaka w składzie ponieśli porażkę w stosunku 0:1. Były obrońca GKS-u Katowice w weekend pauzował z powodu czterech żółtych kartek.

Tomasz Wisio (Ergotelis) - zespół polskiego zawodnika w sobotę zmierzył się u siebie z AO Kavala. Nasz rodak w barwach gospodarzy zaliczył całe spotkanie, choć w czwartek nie trenował on z drużyną z powodu urazu. Jednak zawodnik przeszedł w piątkowy ranek badania, które nie wykazały żadnej poważnej kontuzji. W weekend Wisio pokazał się z dobrej strony nie tylko w defensywie. W 44. minucie Polak włączył się do akcji ofensywnej Ergotelisu. Były obrońca Zagłębia Lubin z lewego skrzydła posłał futbolówkę w szesnastkę w kierunku Diego Romano. Argentyńczyk zacentrował na głowę Beto, który pokonał golkipera AO Kavala i było 1:1. Mecz zakończył się zwycięstwem Ergotelisu w stosunku 2:1.

Norbert Witkowski (Iraklis Saloniki) - Polak w dalszym ciągu nie zadebiutował w swojej nowej drużynie. Podobnie jak w przypadku poprzednich kolejek nie znalazł się on nawet w kadrze meczowej. W spotkaniu u siebie przeciwko Asterasowi Tripolis (0:0) między słupkami stanął znowu Dimitrios Eleftheropoulos. Natomiast w rezerwie pozostał golkiper Georgios Bantis.