Puchar Włoch: Inter wygrał w Turynie

Inter Mediolan dołączył do grona półfinalistów Pucharu Włoch. Popularni Nerazzurri pokonali w środowy wieczór w Turynie tamtejszy Juventus 3:2. W pierwszym spotkaniu padł remis 2:2. Bohaterem meczu został młody napastnik mistrzów Włoch - Mario Balotelli.

Agnieszka Kiołbasa

Podopieczni Roberto Manciniego jako pierwsi objęli prowadzenie w tym starciu, ale Stara Dama na gola Balotelliego odpowiedziała trafieniami Del Piero i Iaquinty. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Cruz, który zamienił na bramkę rzut karny podyktowany po zagraniu ręką w polu karnym Salihamidzicia.

Po zmianie stron znakomitym uderzeniem popisał się wspomniany Balotelli. Młody snajper ustalił wynik meczu na 3:2. Juventus próbował odmienić niekorzystne losy spotkania, ale nie udało się. W końcówce miał utrudnione zadanie, bo na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry za brutalny faul na Pele z boiska został wyrzucony Camoranesi.

Rywalem Interu w walce o finał będzie Lazio Rzym.

Juventus Turyn - Inter Mediolan 2:3 (2:2)
0:1 - Balotelli 10?
1:1 - Del Piero 14?
2:1 - Iaquinta 31?
2:2 - Cruz (k.) 39?
2:3 - Balotelli 54?

Juventus: Belardi, Birindelli (68? Camoranesi), Stendardo, Legrottaglie, Molinaro, Salihamidzić, C. Zanetti. Nocerino, Nedved (74? Palladino), Iaquinta (67? Trezeguet), Del Piero.

Inter: Toldo, Maicon (87? Solari), Cordoba, Rivas, Maxwell, Maniche (54? Vieira), Pele, Stanković, Jimenez (70? J. Zanetti), Cruz, Balotelli.

Żółte kartki: Legrottaglie, Salihamidzić, Iaquinta (Juventus) oraz Maniche, Pele, Cruz, Balotelli (Inter).

Czerwona kartka: Camoranesi /85?/ (Juventus).