Del Piero zaprosił do tańca Augustyna

Pierwszy od 28 marca 2010 roku mecz miał dać Błażejowi Augustynowi niezbędne do odzyskania formy minuty na boisku. Na razie dyspozycja obrońcy ze Strzelina nie napawa optymizmem fanów Catanii.

Krzysztof Straszak

22-letni Augustyn wystąpił w czwartek w pełnym wymiarze czasu na prawej obronie sycylijskiego zespołu w spotkaniu 1/8 finału Coppa Italia w Turynie (porażka 0:2 z Juventusem). Po odpadnięciu z pucharu ex reprezentant młodzieżówki będzie mógł grać w tym sezonie już tylko w lidze włoskiej lub, co pozostaje jego celem, kadrze narodowej.

Od dziennika "La Gazzetta dello Sport" za występ przeciw Juve otrzymał notę 5 z komentarzem: "Del Piero zaprasza go do tańca, a on się przewraca: czterokrotnie dał się nabrać na przynętę. Marnuje też szansę na 1:2". Taką samą ocenę otrzymał lewy obrońca, Marchese. Po 5,5 dla środkowych Silvestre i Spolliego.

Mówi Giampaolo, trener Catanii: - Przyjechaliśmy do Turynu z dokładnie przeliczonymi zawodnikami, których mamy do dyspozycji ledwie 18. Ale jestem z zadowolony z chłopców, którzy dali z siebie wszystko przeciw grającemu niemal w najmocniejszym składzie rywalowi. Biorąc pod uwagę naszą sytuację, uważam, że powroty Augustyna i Mascary to dla nas dobra nowina. Mecz był im potrzebny, by zyskali minuty w nogach.

W niedzielę o godz. 15 w ramach 20. kolejki Serie A Catania podejmie Chievo. Obunożny Augustyn przewidywany jest na ławkę rezerwowych: na prawej obronie ma zagrać Bellusci, a na lewej Capuano.