Bundesliga: Historyczne osiągnięcie klubowego kolegi Boenischa

Claudio Pizarro w spotkaniu Werderu Brema z Borussią Moenchengladbach zdobył 134. bramkę w historii swoich występów w niemieckiej Bundeslidze i zdystansował w klasyfikacji najskuteczniejszych obcokrajowców wszech czasów legendarnego Giovane Elbera.

Konrad Kostorz

Claudio Pizarro wpisał się na listę strzelców w 75. minucie spotkania na Borussia Park, które Werder wygrał aż 4:1. 32-letni Peruwiańczyk trafił tym samym po raz 134. w rozgrywkach Bundesligi w swoim 287. występie. Pizarro zachwyca skutecznością na niemieckich stadionach od 1999 roku z roczną przerwą na grę w Chelsea Londyn.

Dla klubu z Weserstadion zdobył do tej pory 63 bramki, z kolei 71 razy trafił do siatki rywali Bayernu Monachium, w którym występował w latach 2001-2007. Wyprzedzenie Giovane Elbera to spore osiągnięcie Pizarro, bowiem Brazylijczyk, były gwiazdor Stuttgartu i Bayernu, uważany jest za jednego z najlepszych piłkarzy w historii Bundesligi.