Carling Cup: Mieszany wieczór Kuszczaka

Raz dobrze, a raz źle - tak wyglądał występ Tomasza Kuszczaka w trzeciej rundzie Carling Cup w pojedynku ze Scunthorpe. Manchester United wygrał 5:2. Przegrała za to Chelsea Londyn.

Bartosz Zimkowski

Zgodnie z zapowiedziami Sir Alex Ferguson dał szansę gry od pierwszej minuty Tomaszowi Kuszczakowi. Polak od początku spotkania miało sporo pracy, chociaż naprzeciw Czerwonych Diabłów wyszła drużyna występująca na co dzień w The Championship. Szkot dał szansę gry rezerwowym, ale wśród nich pojawił się również Rio Ferdinand, który wraca do pełnej dyspozycji.

Czerwone Diabły nie miały problemów z ograniem swoich rywali. Strzeliły pięć goli, lecz same też straciły dwa. Dobre spotkanie rozegrał Michael Owen, zdobywając dwie bramki. Zadebiutował również Bebe, kupiony za 7,4 miliona funtów. Na boisku pojawił się na ostatnie 16 minut.

Kuszczak puścił dwie bramki i przy drugiej mógł się lepiej zachować. Miał też kilka innych niepewnych interwencji. Jednak popisał się paroma niezłymi paradami, za które zebrał najwyższe noty. Polak zanotował mieszany wieczór. Raz był bohaterem, a raz zawodził.

Niespodziewanie z rozgrywek odpadła Chelsea Londyn. Lepszym zespołem okazało się Newcastle United, chociaż sam mecz był bardzo emocjonujący. Worek z golami otworzył Patrick Van Aanholt, dla którego była to pierwsza bramka strzelona dla Chelsea. Kolejne trzy gole należały do Srok, chociaż zespół z St James Park również nie przyjechał na Stamford Bridge w najsilniejszym zestawieniu. Ostatnie 20 minut były bardzo ciekawe. Najpierw dwa gole Nicolasa Anelki doprowadziły do wyrównania, lecz w doliczonym czasie gry Shola Ameobi dał zwycięstwo i awans Newcastle.

Niespodziewanie z rozgrywek odpadł Manchester City. W rezerwowym składzie The Citizens nie dali rady West Bromwoch Albion. Wprawdzie prowadzili 1:0 po trafieniu Jo, to jednak trafienia Gianniego Zuiverloona oraz Simona Coxa zapewniły The Baggies zwycięstwo 2:1.

Sensacja była natomiast na Anfield. Liverpool przegrał z grającym w czwartej lidze angielskiej Northampton Town! W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. W dogrywce The Reds najpierw stracili bramkę, a wyrównali dopiero cztery minuty przed końcem. Bohaterem został David Ngog, który chwilę później nie strzelił pierwszego rzutu karnego. Później jeszcze Nathan Eccleston nie wykorzystał "jedenastki" i Northampton wygrało tę loterię 4:2, przechodząc do kolejnej rundy.