Premierowe trafienie Polaka w lidze rumuńskiej

W swoim drugim występie w rumuńskiej ekstraklasie debiutancką bramkę zdobył Łukasz Szukała. Urodzony w Gdańsku obrońca był wyróżniającą się postacią Glorii Bystrzycy w spotkaniu z Targu Mures, a dobry występ uwieńczył trafieniem w 82. minucie.

Konrad Kostorz

Łukasz Szukała, przed laty młodzieżowy reprezentant Polski, przeniósł się w połowie sierpnia z niemieckiej Alemannii Aachen do 11. przed rokiem drużyny ligi rumuńskiej, Glorii Bystrzyca.

W 6. kolejce rozgrywek przeciwko beniaminkowi Targu Mures urodzony w Gdańsku piłkarz rozegrał pełne spotkanie. W 13. minucie Polak nieznacznie przestrzelił, ale w 82. nie pomylił się i mocnym uderzeniem z woleja z 8 metrów ustalił wynik meczu na 3:1. Ponadto Szukała dwukrotnie udanymi interwencjami w obronie uchronił Glorię przed stratą gola. Po spotkaniu polskiego piłkarza komplementował za pośrednictwem strony internetowej dyrektor techniczny klubu Remus Vlad.

Wygrana wywindowała zespół z Bystrzycy na 9. miejsce w tabeli, a 26-letni Szukała z pewnością może liczyć na regularne występy w silnej rumuńskiej ekstraklasie, 13. lidze Europy wg rankingu UEFA.