Bundesliga: Wieśniaki nie zwalniają tempa

W ostatnim sobotnim spotkaniu Bundesligi TSG Hoffenheim pokonał na wyjeździe 1:0 St. Pauli. Beniaminek długo bronił się przed atakami faworyta i skapitulował dopiero w 87. minucie. Wieśniaki wspólnie z FC Kaiserslautern przewodzą ligowej tabeli.

Konrad Kostorz

Początek spotkania należał do beniaminka. W 5. minucie w poprzeczkę trafił Fabian Boll, a niedługo później sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Denis Naki. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić goście, ale skuteczności brakowało Penielowi Mlapie i przede wszystkim Vedadowi Ibiseviciowi.

Po przerwie przycisnęli podopieczni Ralfa Rangnicka. W 73. minucie do siatki hamburczyków trafił nawet Boris Vukcević, lecz arbiter dopatrzył się spalonego. W odpowiedzi potężnie uderzył Marius Ebbers, ale Hoffenheim przed utratą gola uratowała dobra interwencja Toma Starke.

Gdy wydawało się, że na Millerntor-Stadion padnie zasłużony remis, bramkę strzelili przyjezdni. Po rzucie rożnym egzekwowanym przez Sejada Salihovicia świetnie w polu karnym znalazł się Ghańczyk Isaac Vorsah i strzałem z najbliższej odległości zapewnił Hoffenheim komplet punktów!

FC Sankt Pauli - TSG 1899 Hoffenheim 0:1 (0:0)
0:1 - Vorsah 87'