U23: Porażka Polski z Irlandią Północna

W środowym spotkaniu w ramach towarzyskiego Challenge Trophy polska reprezentacja U23 uległa w Coleraine rówieśnikom z Irlandii Północnej 0:2.

Maciej Kmita

Drużyna gości składała się całkowicie z graczy rodzimej, 12- zespołowej Carling Premiership. Wśród wybrańców Stefana Majewskiego obok przedstawicieli ekstraklasy, znaleźli się również Adam Kokoszka z Empoli, Radosław Majewski z Nottingham Forest i Dawid Janczyk z Lokeren.

W rolach głównych spotkania wystąpiło trio z drużyny Crusaders (4. zespół minionego sezonu) - Martin Donnelly, Jordan Owens i Chris Keenan. Pierwsi zdobyli dla Irlandii Północnej bramki na wagę zwycięstwa, a trzeci popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami.

Gospodarze prowadzenie objęli trzy minuty przed przerwą, kiedy Donnelly po podaniu od Owensa pokonał Rafała Gikiewicza. Drugą bramkę w 67. minucie dołożył asystujący przy pierwszym trafieniu Owens. Polacy najlepszą szansę mieli, kiedy Dawid Janczyk minął Keenana, ale jego strzał z linii bramkowej wybił Aaron Stewart.

Dzięki zwycięstwu Irlandczycy objęli prowadzenie w grupie C ICT. Do rozegrania została jeszcze tylko jedna kolejka - Polska zagra 12 października z Walią, a Irlandia Północna dzień później z Portugalią.

Irlandia Północna - Polska 2:0 (1:0)
1:0 - Donnelly 42'
2:0 - Owens 67'

Irlandia Północna: Keenan - Burns, Redman (63' Ramsey), Stewart, Magee - Mulgrew, Lowry, Fordyce (46' Catney), Owens (85' Carvill) - L. Boyce (56' R. Boyce), Donnelly.

Polska: Gikiewicz - Danch, Kokoszka Polczak (46' Kowalski), Wasiluk - Ćwielong, Oziebala (73' Późniak), Majewski, Kuklis (46' Janus)- Trytko, Janczyk.